Nejlepší fotky českého Instagramu pro rok 2018. Koho volili fanoušci a koho porota?

Foto: #Nejfoto2018
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 12. 2018 6:43
Soutěž Nejfoto 2018 o nejlepší fotografii českého Instagramu zná své vítězky. V obou hlavních kategoriích zvítězily ženy. V hlasování fanoušků vyhrála fotografka vystupující pod přezdívkou @nikittas_photo, v hlasování poroty patří prvenství Kateřině Krausové, známé na Instagramu jako @realitasevyparila.

Ženám z instagramového profilu @silacky patří také zvláštní cena, udělaná pořadateli z projektu Vyvolej.to

"Celkem bylo přihlášeno 2931 fotografií, které získaly závratných 29 219 hlasů," říká Tomáš Bajer z Vyvolej.to. "Vítězové Ceny instagramerů byli vybráni za pomoci veřejného hlasování na našem soutěžním webu. Další cenu udělovala porota, ve které letos zasedl známý fotograf Honza Řeháček alias Kopernikk, zpěvačka Jitka Boho, slovenská youtuberka Lucia Hrušková (jinak LucyPug) a internetový grafik a glosátor Tomáš Břímek neboli TMBK," vysvětluje.

Hlavní cena v hlasování fanoušků patří fotografce, která vystupuje jako @nikittas_photo.

Hlavní vítězkou v hodnocení poroty se stala Kateřina Krausová alias @realitasevyparila s mlhavým autoportrétem, který nazvala Poslední rozloučení se zimou. 

Podrobnosti o vítězích najdete v článku, který vyšel v magazínu Vyvolej.to.  V nejbližších dnech přineseme také fotogalerie, které vám přiblíží výběr jednotlivých porotců soutěže.

Aktuálně.cz je mediálním partnerem soutěže Nejfoto2018.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy