Lidé z Letné: Najdete se na snímcích, které se ohlížejí za sobotní demonstrací?

Lidé z Letné: Najdete se na snímcích, které se ohlížejí za sobotní demonstrací?
Už cestou na Letnou bylo vidět, že přijde opravdu hodně lidí. Hrnuly se tam zástupy.
Motýle.
Tito demonstranti přišli ukázat, co je pro ně důležité.
Někteří z demonstrantů byli evidentně pořádně nažhavení proti vládě premiéra Babiše.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 11. 2019 17:33
Jací byli lidé, kteří dokázali v sobotu v masivním protestu proti vládě zaplnit pražskou Letnou? Ve fotozápisníku jsme se zaměřili přímo na ně. Nevěnuje se ani známým osobnostem, ani organizátorům, ale těm, kteří na Letnou přišli vyjádřit svůj názor.

Kolegové ze zpravodajství během víkendu skvěle zachytili nejrůznější momenty sobotní demonstrace a nedělních oslav 30 let svobody. Když jsem přemýšlel o tom, jak trochu jinak vyfotit demonstraci pro Fotozápisník, rozhodl jsem se, že se zaměřím především na její účastníky. Pojďte se podívat: to jsou oni, lidé, kteří zaplnili Letnou.

Fotozápisník je součást rubriky Foto, která vychází v rámci Magazínu na Aktuálně.cz. Různí fotografové zde přinášejí svůj osobní pohled na velké i zcela malé události.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 3 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy