Lidé z Letné: Najdete se na snímcích, které se ohlížejí za sobotní demonstrací?

Lidé z Letné: Najdete se na snímcích, které se ohlížejí za sobotní demonstrací?
Už cestou na Letnou bylo vidět, že přijde opravdu hodně lidí. Hrnuly se tam zástupy.
Motýle.
Tito demonstranti přišli ukázat, co je pro ně důležité.
Někteří z demonstrantů byli evidentně pořádně nažhavení proti vládě premiéra Babiše.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 11. 2019 17:33
Jací byli lidé, kteří dokázali v sobotu v masivním protestu proti vládě zaplnit pražskou Letnou? Ve fotozápisníku jsme se zaměřili přímo na ně. Nevěnuje se ani známým osobnostem, ani organizátorům, ale těm, kteří na Letnou přišli vyjádřit svůj názor.

Kolegové ze zpravodajství během víkendu skvěle zachytili nejrůznější momenty sobotní demonstrace a nedělních oslav 30 let svobody. Když jsem přemýšlel o tom, jak trochu jinak vyfotit demonstraci pro Fotozápisník, rozhodl jsem se, že se zaměřím především na její účastníky. Pojďte se podívat: to jsou oni, lidé, kteří zaplnili Letnou.

Fotozápisník je součást rubriky Foto, která vychází v rámci Magazínu na Aktuálně.cz. Různí fotografové zde přinášejí svůj osobní pohled na velké i zcela malé události.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy