Letecká krása. Český pilot Martin Šonka nad Velkým kaňonem na snímcích Joerga Mittera

Pilot Martin Šonka nad Velkým kaňonem objektivem Joerga Mittera
Rakouský fotograf Joerg Mitter fotil piloty závodu Red Bull Air Race nad Velkým kaňonem v Arizoně. Na snímku je stroj českého pilota Martina Šonky.
Martin Šonka v kokpitu.
Martin Šonka a a německý pilot Matthias Dolderer (v bílém stroji).
Martin Šonka nad Velkým kaňonem.
Foto: Joerg Mitter, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 10. 2016 18:00
Český pilot Martin Šonka je známý z extrémních závodů Red Bull Air Race, které jsou přirovnávány k letecké formuli 1. Známý rakouský fotograf Joerg Mitter ho vyfotil při přeletech nad Velkým kaňonem. A je to skvělá podívaná.

Martin Šonka se nad Velký kaňon (Grand Canyon) vydal před závody v Las Vegas, které se odehrávají právě o tomto víkendu. Společně s ním letěl také lídr šampionátu Matthias Dolderer z Německa.

Fotograf Joerg Mitter nafotil svou sérii nad místem, kterému se říká Podkova (Horseshoe bend) a je magnetem pro krajinářské fotografy z celého světa. Zatáčku vymodelovala do pískovce řeka zhruba před 200 miliony let, v době, kdy byla celá oblast součástí písečného moře dun.

„Netřeba to nějak dlouze popisovat. Prostě jsme si to před posledním závodem sezóny v Las Vegas s Matthiasem Doldererem užili,“ vyjádřil se na sociálních sítích Martin Šonka.

Joerg Mitter se věnuje fotografování extrémních sportů. Během své kariéry fotografoval v 70 zemích světa, zúčasnil se více než 500 akcí. Jeho snímky se objevily v řadě světových časopisů. Nyní vede Limex Images, celosvětovou síť fotografů na volné noze. Fotil například pro firmy Swatch, Stihl a Northland. Vede také fotografické workshopy.

 

Právě se děje

Další zprávy