reklama
 
 

Letecká krása. Český pilot Martin Šonka nad Velkým kaňonem na snímcích Joerga Mittera

15. 10. 2016
Český pilot Martin Šonka je známý z extrémních závodů Red Bull Air Race, které jsou přirovnávány k letecké formuli 1. Známý rakouský fotograf Joerg Mitter ho vyfotil při přeletech nad Velkým kaňonem. A je to skvělá podívaná.

Martin Šonka se nad Velký kaňon (Grand Canyon) vydal před závody v Las Vegas, které se odehrávají právě o tomto víkendu. Společně s ním letěl také lídr šampionátu Matthias Dolderer z Německa.

Fotograf Joerg Mitter nafotil svou sérii nad místem, kterému se říká Podkova (Horseshoe bend) a je magnetem pro krajinářské fotografy z celého světa. Zatáčku vymodelovala do pískovce řeka zhruba před 200 miliony let, v době, kdy byla celá oblast součástí písečného moře dun.

„Netřeba to nějak dlouze popisovat. Prostě jsme si to před posledním závodem sezóny v Las Vegas s Matthiasem Doldererem užili,“ vyjádřil se na sociálních sítích Martin Šonka.

Joerg Mitter se věnuje fotografování extrémních sportů. Během své kariéry fotografoval v 70 zemích světa, zúčasnil se více než 500 akcí. Jeho snímky se objevily v řadě světových časopisů. Nyní vede Limex Images, celosvětovou síť fotografů na volné noze. Fotil například pro firmy Swatch, Stihl a Northland. Vede také fotografické workshopy.

autor: Tomáš Vocelka | 15. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama