reklama
 
 

Klub moravských fotografů slaví 30 let své existence velkou výstavou v Brně

6. 6. 2018 11:52
Více než 400 fotografií je k vidění na velké výstavě Klubu moravských fotografů, který právě slaví třicet let své existence. Výstava je k vidění v Křížové chodbě na brněnské Nové radnici.

Fotografie ze současné tvorby vystavuje 32 členů klubu (celkem jich má nyní 42). Výstava potrvá do 24. června, otevřeno je od úterka do neděle mezi 11. a 18. hodinou.

Klub moravských fotografů po svém vzniku navázal na činnost Klubu fotografů města Brna, na jehož vzniku se podílel významný československý fotograf Karel Otto Hrubý. Tento klub pracoval od šedesátých let dvacátého století při Městském kulturním středisku S. K. Neumanna a sdružoval tehdy více než sto fotografů, mezi nimiž byly další významné osobnosti (Jan Lauschmann, Oldřich Staněk, Josef Tichý, Miloš Budík a další).

Dnes klub sdružuje více než 40 fotografů, více či méně aktivních členů, kteří nežijí jen v Brně. Z některých se již stali profesionálové a fotografování je pro ně zdrojem obživy, jiní je nadále rozvíjejí jako svoje hobby. 

Klub pořádá workshopy, fotografické výjezdy do přírody a své fotografie představuje nejen na pravidelných klubových výstavách, ale i na samostatných autorských výstavách.

Mezi členy najdeme například tvůrce náročných velkoformátových krajinářských fotografií Alexandra Kolovratníka. Jsou zde zastoupeni krajináři - Pavel Šindelář či Roman a Jana Křížovi. Žánr módní fotografie, aktů a ženské krásy reprezentují Jiří Sláma, Jindřich Kepert a Bohumil Kocina. Sportovní fotografie je specialitou Viktora Hamži. Dokument fotí Majda Slámová, reportáž či architekturu pak Petr Soldán. 

Další členové klubu vytvářejí abstraktní fotografie (Boris Filemon), interpretují nalezená zátiší (Drahoš Ilčák).

Kromě pořádání pravidelných klubových výstav se Klub moravských fotografů účastní také meziklubových fotografických soutěží - takzvaných mapových okruhů. V ročníku 2016/17 v prestižním Moravskoslezském mapovém okruhu zvítězil, o rok dříve skončil druhý.  

Více o výstavě

 • Klub moravských fotografů
 • Web: www.kmf.cz
 • Facebook: facebook.com/www.kmf.cz/
 • Místo výstavy: Křížová chodba na Nové radnici, Dominikánské náměstí 1
 • Termín konání: 26. 5. - 24. 6.
 • Otvírací doba: út-ne, od 11:00 do 18:00

autor: Tomáš Vocelka | 6. 6. 2018 11:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama