reklama
 
 

Josef Koudelka představil svou knihu Návraty, stejnojmennou výstavu vidělo už 30 tisíc lidí

10. 8. 2018 15:55
Český a ve světě proslulý fotograf Josef Koudelka, kterého proslavily snímky z okupace Československa v roce 1968, ve čtvrtek v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu představil knihu Návraty.

Publikace vychází ze stejnojmenné výstavy, která shrnuje Koudelkovu dosavadní tvorbu. Podle ředitelky muzea Heleny Koenigsmarkové expozici navštívilo už třicet tisíc lidí. Výstava potrvá do 23. září.

Obsáhlá fotografická publikace, kterou fotograf ve zcela zaplněném sále muzea také výjimečně podepisoval, není podle něj klasickou monografií. "Chtěl jsem ji udělat pro české publikum. To, co pokládám za nejlepší, by mělo zůstat v této zemi," uvedl Koudelka.

V knize soustředil to nejdůležitější ze svého díla a je také souhrnem dvou publikací, které vyšly v zahraničí pod názvy Nationality Doubtful (Národnost pochybná) a Exiles (Exily). Čtenáři zde najdou i reprodukce jeho deníků, které chtěl původně zničit.

O publikaci

 • Název: Josef Koudelka - Návraty
 • Nakladatel: KANT
 • Rok vydání: 2018
 • Počet stran: 312
 • Cena: 1400 Kč

Základ publikace tvoří tři sta padesát fotografií, které jsou součástí obsáhlého souboru děl, jež se fotograf rozhodl věnovat své vlasti, a zahrnuje všechny významné cykly Koudelkovy dosavadní tvorby (Začátky, Experimenty, Divadlo, Cikáni, Invaze 68, Exily, Panorama). 

autor: ČTK | 10. 8. 2018 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama