Zimní fotky z letního ráje: Tak to vypadá u moře, když jsou všichni na horách

Zimní fotky z letního ráje: Tak to vypadá u moře, když jsou všichni na horách
Vítejte v Calpe, což je město na pobřeží Středozemního moře, které je oblíbeným turistickým letoviskem. Je leden, svítí slunce a je venku kolem 15 stupňů Celsia.
Prázdné jsou i pobřežní promenády. Je slyšet jen šumění vln a listí palem ve větru.
Pohled z okna: hotelový bazén.
V Calpe žije zhruba 30 tisíc lidí (z toho 60 procent cizinců), ale ve městě i na plážích je prázdno.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
28. 1. 2020 8:59
V létě je na plážích ve španělském letovisku Calpe hlava na hlavě. Ale jak to tam vypadá teď, uprostřed zimy? Je tam ještě větší klid, než by si člověk dokázal představit. Prázdné promenády, pusté písečné pláže, do kterých se jen občas otisknou stopy člověka. Pojďte se podívat do města, které je v zimě tréninkovým rájem profesionálních cyklistů ze stáje Deceuninck - Quick-Step.

Zavítat do přímořského letoviska v zimě není úplně obvyklé, většina lidí v té době totiž nemyslí na vlny a pláže, ale na bílé sjezdovky. Jednou z mála výjimek jsou cyklisté, kteří využívají mírné středomořské zimy pro trénink před sezonou.

Calpe je oblíbeným tréninkovým místem profesionální stáje Deceuninck - Quick-Step, za kterou jezdí i český závodník Zdeněk Štybar. Právě v Calpe se také odehrála oficiální prezentace týmu před sezonou, které se účastnili novináři z celého světa.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak to v zimě vypadá ve třicetitisícovém městě plném hotelů a obytných komplexů, které vzniklo hlavně proto, aby si tam lidé jezdili užít léto.

 

Právě se děje

před 50 minutami

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy