Sport je z výšky krásný. Unikátní pohledy očima špičkových fotografů

Sport je z výšky krásný. Unikátní pohledy očima špičkových fotografů
Snímek pořízený při natáčení sportovního filmu 'Ztracený kontinent' na Mauriciu. Film je zaměřený na skateboardisty.
Motokrosaři na závodech Red Bull 111 Megawatt v polském Kleszczowě.
A ještě jeden záběr z dronu, pořízený během utkání na turnaji Neymar Jr's Five, tentokráte z řeckých Athén.
Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel testují svou toyotu v ruské Astrachani.
Foto: Sean Berry, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 5. 2021 9:21
Ty fotky mají společné dvě věci: jsou pořízeny z nadhledu a fotili je jedni z nejlepších sportovních fotografů světa, kteří se zaměřují na menší a extrémní sporty. A vlastně se najde ještě jedna jejich společná vlastnost - jsou krásné. Pojďte se podívat na výběr sportovních snímků, pořízených v posledních letech z dronů, letadel a vyvýšených míst.

Výběr se zaměřuje na neobvyklou perspektivu a grafické vyznění snímků.  Sestavili ho fotoeditoři pracující pro Red Bull Content Pool. Právě v jejich rukou se každý měsíc scházejí exkluzivní snímky z celého světa, mapující menší a extrémní sporty. Ve valné většině jde o fotografie, které vznikly ještě před celosvětovou pandemií nemoci covid-19.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy