reklama
 
 

Uprchlíci a dětský vojenský tábor. Problémy dnešní doby na fotkách bojujících o Czech Press Photo

26. 10. 2017 15:05
Třetí díl seriálu, který představuje snímky nominované na ceny v letošním Czech Press Photo, se zaměřil na kategorii Problémy dnešní doby (série). Porota vybrala dva soubory, které se zabývají uprchlickou tematikou, třetí téma je zcela odlišné: dětské vojenské tábory.

Nenechte se mýlit, dětské vojenské tábory STAS se neodehrávají "kdesi ve světě". Fotograf Petr Topič pořídil snímky dětí, které v maskáčích pobíhají se samopaly, tady, v České republice. Je však potřeba podotknout, že zbraně nejsou skutečné, ale airsoftové. "Dětský vojenský tábor STAS vznikl z popudu několika profesionálních vojáků. Protože nebyli spokojeni s úrovní běžných military táborů, rozhodli se zřídit svůj vlastní," vysvětluje fotograf.

Mezi nominovanými je také Milan Jaroš, jehož snímky znají čtenáři časopisu Respekt (stejně jako Aktuálně.cz patří vydavatelství Economia). Soubor zachycuje uprchlíky, kteří uvízli na nádraží v centru srbské metropole Bělehradu.

S uprchlickým tématem se do nominací dostal i slovenský fotožurnalista Martin Bandžák, působící jako volný fotograf. Jeho snímky zachycují uprchlíky ze Sýrie v Libanonu. "Žijí ve strašných podmínkách, často v nedokončených budovách. Místa mění každých šest měsíců. Bez pravidelného přístupu k lékaři či vzdělání v případě dětí," říká autor série.

autor: Tomáš Vocelka | 26. 10. 2017 15:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama