Vesničané v Dháce, čeští zahrádkáři a lidé z tramvaje. Portréty nominované na Czech Press Photo

Vesničané v Dháce, čeští zahrádkáři a lidé z tramvaje. Portréty nominované na Czech Press Photo
Hanna Connor, Filip Jandourek (volní fotografové): Vesničané v Dháce. Snímky nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Portrét (série).
David Macháč (volný fotograf): Zahrádkáři. Snímky nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Portrét (série).
David Macháč (volný fotograf): Zahrádkáři. Snímky nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Portrét (série).
Michaela Škvrňáková (volná fotografka): Výchova k přirozenosti. Snímky nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Portrét (série).
Foto: Czech Press Photo 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 10. 2017 15:05
V pátém díle seriálu, který přibližuje snímky nominované na Czech Press Photo, představujeme fotosérie, které budou bojovat o cenu v kategorii portrét. Sešel se tam velice různorodý výběr. Od vesničanů, kteří přicházejí do sedmnáctimilionové Dháky za prací, přes české zahrádkáře až po sérii, která zkoumá, jak sedí na tramvajových sedačkách ženy a jak muži.

Volní fotogafové Hanna Connor a Filip Jandourek byli nominováni díky seriálu portrétů, který zachycuje vesničany, kteří míří za prací do bangladéšské Dháky. Mimochodem, toto město se může "pyšnit" tím, že v různých anketách často vyjde jako nejhorší město pro život, které vůbec na světě existuje.

"Dháka, hlavní město Bangladéše, je s více než sedmnácti miliony obyvatel nejrychleji rostoucí metropolí na světě. Každý den se sem stěhují více než dva tisíce nových obyvatel z různých koutů země," píší o své fotosérii fotografové.

David Macháč (také volný fotograf) se zaměřil na fenomén, kterým jsou čeští zahrádkáři. Mimochodem, portrétuje je už od roku 2006.

I třetí nominovaná, Michaela Škvrňáková, je volnou fotografkou. Její soubor se jmenuje Výchova k přirozenosti a zachycuje lidi sedící na tramvajovém sedadle. Ženy v pozici "uzavřené", muži v pozici "otevřené". Projekt byl vytvořen pro galerii Art Wall jako součást Prague Pride 2017.

Vítězové budou známi už 21. listopadu, při slavnostním předávání cen na Staroměstské radnici v Praze.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy