reklama
 
 

Prezident Zeman, komunista Jakeš, hudebník Varga. Lidé, o nichž se mluví v soutěži Czech Press Photo

27. 10. 2017 15:05
Čtvrtý díl seriálu představujícího cykly nominované na ceny Czech Press Photo přibližuje kategorii Lidé, o kterých se mluví. Sešly se v ní snímky, na kterých figurují bývalý komunistický pohlavár Miloš Jakeš, současný prezident Miloš Zeman a slovenský hudebník Marián Varga.

Fotograf Milan Jaroš fotografoval podivuhodný svět návštěv prezidenta Miloše Zemana v různých krajích republiky. Výsledkem je soubor, který porota vybrala jako jednoho z kandidátů na ocenění v kategorii Lidé, o kterých se mluví. Milan Jaroš fotografuje pro týdeník Respekt, který patří stejně jako Aktuálně.cz k vydavatelství Economia.

Dalším nominovaným je Jiří Benák z Mafry s fotoseriálem o bývalém komunistickém předákovi Miloši Jakešovi. "Více než čtvrt století od pádu komunistického režimu žije nejmocnější politik předlistopadové KSČ prakticky jako jakýkoliv jiný český důchodce. Pětadevadesátiletý muž si pere, vaří a po Praze jezdí zásadně městskou hromadnou dopravou," říká.

Poslední nominace má nádech smutku, ohlíží se za posledními dny těžce nemocného slovenského hudebníka Mariána Vargy, který zemřel letos 9. srpna. Soubor nafotografoval Tomáš Benedikovič ze slovenského Denníku N. 

Vítězové budou známi už 21. listopadu, při slavnostním předávání cen na Staroměstské radnici v Praze.

autor: Tomáš Vocelka | 27. 10. 2017 15:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama