reklama
 
 

Malí houslisté, moderní tanec a vrazi Horákové. Snímky nominované na ceny v kategorii Kultura

31. 10. 2017 16:10
Kategorie Kultura (série) je v nominacích na Czech Press Photo jednou věcí výjimečná. Všechny tři nominované soubory jsou totiž černobílé, ať už jde o soutěž malých houslistů, dokument z natáčení filmu o Miladě Horákové, nebo záběry z kurzu moderního tance. V šestém díle seriálu se s nimi můžete seznámit a tipnout si, která ze sérií nakonec vyhraje.

Vojtěch Hurych byl nominován na cenu v kategorii Kultura (série) se souborem snímků z natáčení filmu Milada. "Konec jejího příběhu zná většina z nás. Popravili ji. Neprávem. Bojovala za svobodu vlastní země a přišla o tu vlastní. Potkal jsem 'vrahy' Milady Horákové. Série vznikla v průběhu natáčení filmu, který popisuje její životní příběh," vysvětluje autor fotografií.

Kevin V. Ton se v nominaci ocitl s fotkami dokumentujícími vznik představení Direction. Zachycuje "lidi různých životních příběhů a odlišných zaměstnání, kteří se náhodně setkali při lekcích současného tance ve Studiu Nové scény ND".

Petr Wagenknecht fotografoval Kocianovu houslovou soutěž v Ústí nad Orlicí. Zaměřil se na zákulisí tohoto mezinárodního klání mladých interpretů. "Již od nízkého věku jsou vystaveni velkému tlaku, očekávání a napětí. Na pódiu podávají špičkové výkony, ale zároveň si zachovávají dětskou bezprostřednost a hravost," píše o svém fotoseriálu.

Jak už jsme uvedli, všichni tři nominovaní fotili černobíle a všichni jsou také takzvaní "volní fotografové", kteří nejsou spjati s žádnou konkrétní redakcí ani novinovým vydavatelstvím.

Vítězové budou známi už 21. listopadu, při slavnostním předávání cen na Staroměstské radnici v Praze.

autor: Tomáš Vocelka | 31. 10. 2017 16:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama