Soutěž v kopání hrobů, ples jako od Formana. Každodenní život v nominacích na Czech Press Photo

Soutěž v kopání hrobů, ples jako od Formana. Každodenní život v nominacích na Czech Press Photo
Michael Hanke, volný fotograf - Plesová sezona. Nominace na první cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život (série).
Michael Hanke, volný fotograf - Plesová sezona. Nominace na první cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život (série).
Pepa Dvořáček, volný fotograf - Temný důl. Nominace na první cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život (série).
Jozef Jakubco, Denník SME - Soutěž v kopání hrobů. Nominace na první cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život (série).
Foto: Czech Press Photo 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
25. 10. 2017 15:05
V druhém díle seriálu, který přibližuje snímky nominované na Czech Press Photo, se podíváme na fotosérie, které budou bojovat o první cenu v kategorii Každodenní život.

Věřili byste, že může existovat něco jako soutěž v kopání hrobů? Slovenský fotograf Jozef Jakubco vás přesvědčí, že ano. Fotografoval na mistrovství kopáčů v Trenčíně a je jedním ze tří autorů nominovaných na první cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život (série).

Dalším fotografem, který zaujal porotu, je už tradičně Michael Hanke. Tentokrát byly jeho tématem docela obyčejné plesy. Jeho soubor Plesová sezona však přináší neobyčejné snímky, které mají občas podobnou atmosféru jako filmy slavného režiséra Miloše Formana.

Třetím nominovaným je pak Pepa Dvořáček s cyklem Temný důl. "Chvílemi jsem měl pocit, jako bych se ocitnul v proslulém městečku Twin Peaks. Temný důl, kterému se přezdívá brána do hor, leží v podhůří Krkonoš," vysvětluje.

Vítězové budou známi už 21. listopadu, při slavnostním předávání cen na Staroměstské radnici v Praze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy