Fotozápisník: Tisíc harleyů v ulicích Prahy na snímcích Richarda Horáka

Spanilá jízda fanoušků značky Harley-Davidson na snímcích fotografa Richarda Horáka.
Tisíc motorkářů projelo 6. července Prahou na strojích Harley-Davidson.
Spanilá jízda startovala na výstavišti v pražských Holešovicích.
Byl u toho i fotograf Richard Horák, který na Prague Harley Days pořídil snímky v této fotogalerii.
Příznivci motocyklů Harley-Davidson na výstavišti v Holešovicích.
Foto: Richard Horák
ČTK ČTK, Richard Horák
10. 7. 2019 15:30
Tisíc motorkářů o víkendu projelo ulicemi Prahy na strojích Harley-Davidson. Takzvaná spanilá jízda se uskutečnila v rámci srazu Prague Harley Days, na kterém se už popáté sešli fanoušci z celé Evropy. Takto ji svým objektivem zachytil fotograf Richard Horák.

"Byla to akce nejen pro místní motorkáře, ale pro zájemce z celé Evropy. Po loňsku se ukázalo, že zahraniční účastníky baví jezdit po Čechách a jejich podíl byl letos zhruba čtyřicetiprocentní," uvedl pořadatel Jaroslav Vavřina.

Richard Horák

Harleyáři při spanilé jízdě dojeli z Holešovic na Václavské náměstí, jehož horní část na několik minut zcela zaplnili. Pak se vydali přes ulici Žitnou na Karlovo náměstí, kolem Tančícího domu po pravém břehu Vltavy k Národnímu divadlu a pak k Rudolfinu. Zpět do Holešovic zamířili přes Klárov zatáčkou v Chotkově ulici a přes Letnou. 

Být motorkářem Harley-Davidson znamená podle Vavřiny jezdit "na pohodu", toulat se a kochat. "To, že klasickej harleyář je vlasatej, vousatej, potetovanej a skoro gangster, z něj udělaly filmy. Samozřejmě jim za to patří dík, protože značce pomohly, ale ve skutečnosti na těch strojích jezdí kompletní průřez společnosti od kluků, kteří se živí rukama, až po lékaře a právníky," uvedl Vavřina. Dodal, že v současnosti na motorkách jezdí také zhruba třetina žen.

 

Právě se děje

Další zprávy