Po čem touží filmaři: Fotoaparát má jen 12 megapixelů, ale stojí přes sto tisíc

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
21. 8. 2020 17:14
Člověka, který příliš nesleduje vývoj fotografické techniky, to může překvapit: Jaký smysl dává bezzrcadlovka s pouhými 12 megapixely v době, kdy lepší mobily mají rozlišení 64 megaixelů? A ještě k tomu za více než sto tisíc korun? Smysl samozřejmě dává, a velký. Filmaři, kteří na nový fotoaparát Sony A7s III napjatě čekali, by mohli vyprávět. My jsme novinku od Sony krátce vyzkoušeli.
Sony A7s III - první dojmy z nové bezzrcadlovky
Sony A7s III - první dojmy z nové bezzrcadlovky | Foto: Sony

Král temnot a špičková filmová kamera

Nové Sony A7s III navazuje na své dva předchůdce - a tak je jasné, že byť tato bezzrcadlovka vypadá jako fotoaparát, bude svým majitelům většinou sloužit jako profesionální videokamera. Neboť k tomu byl tento přístroj stvořen. Pro fotografy je rozlišení 12 megapixelů v dnešní době obvykle příliš malé, až na jednu výjimku. Tou je fotografování za velice špatných světelných podmínek. Vzhledem k tomu, že body na plnoformátovém snímači, které zaznamenávají světlo, jsou u Sony A7s III extrémně velké, umí tento přístroj skvěle fotit téměř v úplné tmě. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy