Po čem touží filmaři: Fotoaparát má jen 12 megapixelů, ale stojí přes sto tisíc

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
21. 8. 2020 17:14
Člověka, který příliš nesleduje vývoj fotografické techniky, to může překvapit: Jaký smysl dává bezzrcadlovka s pouhými 12 megapixely v době, kdy lepší mobily mají rozlišení 64 megaixelů? A ještě k tomu za více než sto tisíc korun? Smysl samozřejmě dává, a velký. Filmaři, kteří na nový fotoaparát Sony A7s III napjatě čekali, by mohli vyprávět. My jsme novinku od Sony krátce vyzkoušeli.
Sony A7s III - první dojmy z nové bezzrcadlovky
Sony A7s III - první dojmy z nové bezzrcadlovky | Foto: Sony

Král temnot a špičková filmová kamera

Nové Sony A7s III navazuje na své dva předchůdce - a tak je jasné, že byť tato bezzrcadlovka vypadá jako fotoaparát, bude svým majitelům většinou sloužit jako profesionální videokamera. Neboť k tomu byl tento přístroj stvořen. Pro fotografy je rozlišení 12 megapixelů v dnešní době obvykle příliš malé, až na jednu výjimku. Tou je fotografování za velice špatných světelných podmínek. Vzhledem k tomu, že body na plnoformátovém snímači, které zaznamenávají světlo, jsou u Sony A7s III extrémně velké, umí tento přístroj skvěle fotit téměř v úplné tmě. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

před 2 hodinami

Superhrubá mzda má zmizet jen na dva roky

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na 24 měsíců, řekl České televizi premiér Andrej Babiš. Pouze dvouletou platnost tohoto opatření prosazoval prezident Zeman. Podle odborníků ale takový krok znepřehlední daňový systém. Vláda se ke zrušení superhrubé mzdy zavázala v programovém prohlášení a mělo by k němu mělo dojít od příštího roku. Hrubá mzda by se měla danit 15 procenty do zhruba 139 tisíc korun, nad tuto částku by to bylo 23 procent. 

Další zprávy