Foto: Závody psích spřežení v Orlických horách znají vítěze. Museli přespávat i venku

Na start závodu o dvou délkách se postavilo celkem 80 závodníků. Kvůli mrazivému zimnímu počasí jej nakonec dokončila jenom polovina.
Delší nakonec měřila 348 kilometrů, kratší 215 kilometrů a byly rozděleny na etapy.
Letošnímu ročníku přálo počasí, sněhu byl dostatek, i když podmínky byly náročné. V mlze vyčnívá Masarykova chata.
...
První se konal ve čtvrtek 24. ledna na Bedřichovce, druhý v noci z pátku na sobotu v lokalitě Zámeček - Pádolí.
Foto: Václav Vašků
ČTK Václav Vašků, ČTK
28. 1. 2019 18:13
V Orlických horách se minulý týden uskutečnil již 23. ročník závodů psího spřežení Šediváčkův long. Sjeli se na něj musheři z celého Česka i ze zahraničí. Zatímco před třemi lety musela být trať závodu kvůli oblevě výrazně zkrácena, letošní podmínky byly prakticky ideální. Ředitel závodu Pavel Kučera ale přiznal, že to rozhodně nebylo jednoduché. Účastníci strávili mimo jiné dvě noci venku. Na start závodu o délce 215 kilometrů se postavilo celkem 80 závodníků, kvůli mrazivému zimnímu počasí jej nakonec dokončila ale jen polovina. Vítězem nejdelšího klání na 348 kilometrů se stal Roman Habásko. Podívejte se, jak závody psích spřežení probíhaly.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy