Foto: Závody psích spřežení v Orlických horách znají vítěze. Museli přespávat i venku

Na start závodu o dvou délkách se postavilo celkem 80 závodníků. Kvůli mrazivému zimnímu počasí jej nakonec dokončila jenom polovina.
Delší nakonec měřila 348 kilometrů, kratší 215 kilometrů a byly rozděleny na etapy.
Letošnímu ročníku přálo počasí, sněhu byl dostatek, i když podmínky byly náročné. V mlze vyčnívá Masarykova chata.
...
První se konal ve čtvrtek 24. ledna na Bedřichovce, druhý v noci z pátku na sobotu v lokalitě Zámeček - Pádolí.
Foto: Václav Vašků
V Orlických horách se minulý týden uskutečnil již 23. ročník závodů psího spřežení Šediváčkův long. Sjeli se na něj musheři z celého Česka i ze zahraničí. Zatímco před třemi lety musela být trať závodu kvůli oblevě výrazně zkrácena, letošní podmínky byly prakticky ideální. Ředitel závodu Pavel Kučera ale přiznal, že to rozhodně nebylo jednoduché. Účastníci strávili mimo jiné dvě noci venku. Na start závodu o délce 215 kilometrů se postavilo celkem 80 závodníků, kvůli mrazivému zimnímu počasí jej nakonec dokončila ale jen polovina. Vítězem nejdelšího klání na 348 kilometrů se stal Roman Habásko. Podívejte se, jak závody psích spřežení probíhaly.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy