FOTO Začal MFF Karlovy Vary: Dorazili Travolta i Klausová

FOTO Začal MFF Karlovy Vary: Dorazili Travolta i Klausová
Hlavní hvězda 48. MFF Karlovy Vary, John Travolta, se chystá na slavnostní zahájení.
Jiří Bartoška předává Johnu Travoltovi Křišťálový globus.
Jsme otevření a vstřícní handicapovaným, vzkazuje festival v Karlových Varech.
Moderátor Marek Eben a filmová publicistka Eva Zaoralová nemohou chybět.
Foto: Hermína
28. 6. 2013 20:00

Karlovy Vary - V pátek 28. června odstartoval 48. ročník MFF Karlovy Vary. Pozvání prezidenta festivalu Jiřího Bartošky přijali například americký herec John Travolta nebo francouzský režisér Michel Gondry, který v západočeském městě představí nový film Pěna dní. Slavnostní zahájení si nenechaly ujít ani české osobnosti kulturního a společenského života. Podívejte se na fotky z červeného koberce.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy