Největší pražské požáry sežehly Výstaviště i Sapu. Víte, kde poprvé hasil vrtulník?

Největší pražské požáry sežehly Výstaviště i Sapu. Víte, kde poprvé hasil vrtulník?
V tržnici SAPA v pražské Libuši, kde koncem 90. let začala podnikat vietnamská komunita, hasiči zasahovali už mnohokrát. Požár, k němuž tam došlo 11. listopadu roku 2008, se však běžným výjezdům vymykal.
Druhý den nad ránem statik nařídil stržení štítu budovy. Skrytá ohniska jezdili hasiči na spáleniště kontrolovat ještě další dva týdny. Vinohradský pivovar měl být přitom prohlášen za kulturní památku.
Hasičům se s technikou dlouho nedařilo dostat k jádru požáru. Proto museli poprvé v historii města k hašení objektu použít vrtulník. Až z něj se jim povedlo na epicentrum ohně shodit stovky hektolitrů vody.
Ve filmových ateliérech na pražském Barrandově 26. srpna roku 2016 vzplály kulisy k historickému seriálu Soumrak templářů z produkce HBO. Šlo o jeden z největších zahraničních projektů, který se zde zatím natáčel.
Foto: Aktuálně.cz / Archiv HZS Praha
Magazín Dan Poláček Magazín, Dan Poláček
20. 11. 2023 6:00
Pražští hasiči mají na co vzpomínat. Po sametové revoluci už zasahovali v jednadvacet pater vysokém hotelu Olympik, vinohradském pivovaru i středověké vesnici, kterou si na Barrandově postavil filmový štáb. Při hašení vietnamské tržnice v Holešovicích dokonce museli poprvé v historii města použít vrtulník. Projděte si události, které si vedle materiálních škod někdy vyžádaly i oběti na životech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy