Fotky: Estelle, George či Leonor. Královské děti, které jednou usednou na trůn

Podívejte se na potomky světových panovníků, kteří jednou usednou na trůn.
Monackého knížete Alberta II. jednoho dne vystřídá jeho syn Jakub Monacký, kterého má s někdejší olympijskou plavkyní Charlene Wittstockovou. Čtyřletý chlapec má ještě sestru dvojče, monacký trůn se však dědí po mužské linii.
Také na norský trůn by se jednoho dne mohla dostat žena. Princezna Ingrid Alexandra, které je 15 let, je druhá v pořadí nástupnictví na trůn po svém otci Haakonovi Magnusovi. Na snímku je princezna se svým bratrem Sverrem Magnusem.
Princezna Leonor již vloni absolvovala svůj první projev na veřejnosti, kdy po boku otce četla první článek španělské ústavy.
To v Nizozemsku budou po současném králi Vilémovi Alexandrovi vládnout ženy.
Nejstarší Catharine-Amalii (na fotce vpravo), princezně oranžské, je 15 let, jejím sestrám Alexii čtrnáct (vlevo) a Arianě dvanáct (uprostřed).
Foto: Reuters / Profimedia / koláž Aktuálně.cz
Magazín Magazín
19. 7. 2019 8:47
Na světě zbývá už jen pár států, kterým vládne monarchie. V Evropě je to kromě Velké Británie také například Nizozemsko, Švédsko či Lucembursko. Známé tváře uznávaných monarchů jednoho dne vystřídají jejich potomci. Podívejte se, kteří to jsou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy