Foto: Čeští senioři se chtějí stát youtubery. Podívejte se na kurz "oldtuberingu"

Foto: Čeští senioři se chtějí stát youtubery. Podívejte se na kurz "oldtuberingu"
Roční kurz Youtuberem v 60! vede Dušan Bitala, moderátor, vloger a písničkář, vystupující také pod uměleckým jménem Dušan je tu Jakodoma. V seniorském centru Elpida se snaží české důchodce naučit natáčet videa mobilem, vystupovat v nich, upravovat je a nahrát si je na kanál YouTube.
Toto je již asi patnáctá dvouhodinovka, ale není nad to zopakovat si některé základní poučky, zvláště když se do kurzu stále hlásí noví a noví žáci. "Tak v první řadě, nechci u nikoho vidět, že natáčí na výšku."
"Mluvte nahlas, zřetelně, ať to video není zahuhlané. A nezapomeňte na úsměv! Jinak nebudete své diváky bavit."
Vlasta a Slávka jsou již zkušené studentky a zdatně ovládají počítač i mobil, proto mají dost času i na probrání vnoučat a ukázku jejich fotografií. To se ale nelíbí lektorovi a "za trest" musí odpovědět na několik záludných otázek: Proč není dobré natáčet venku v poledne či jaké sociální síti nevadí video na výšku.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 18. 2. 2019 9:19
Je jim mezi šedesátkou a sedmdesátkou, jsou aktivní, chtějí jít s dobou a rozhodli se, že se zapíšou do kurzu "Youtuberem v 60!", který pořádá centrum pro seniory Elpida. Podle lektora Dušana Bitaly je jen otázkou času, kdy si zadavatelé reklamy uvědomí, jaký obrovský potenciál tzv. oldtubering ukrývá. Talentovaný senior, který bude umět oslovit své vrstevníky prostřednictvím YouTube, má prý před sebou velkou budoucnost. Podívejte se, jak takové "školení" probíhá.

Sledujte záběry z kurzu "oldtuberingu":

 

Právě se děje

před 39 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy