Firma navrhla šikmé toalety. Mají vyřešit ulívání zaměstnanců i dlouhé fronty

ČTK ČTK
19. 12. 2019 8:02
Toaletní mísy nakloněné směrem dolů o 13 stupňů navrhla jedna britská firma. Po pěti minutách sedění na nich začínají bolet stehna, což by mělo zaměstnance přimět trávit na toaletách méně času nebo vést ke kratším frontám u veřejných sociálních zařízení, napsal server Wired.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Zařízení nazvané StandardToilet již schválila British Toilet Association, což je organizace, která se zasazuje o kvalitnější sociální zařízení. Cena toalety se pohybuje od 150 do 500 liber (od 5000 Kč do 15 000 Kč). Tvůrce už jedná o dodávkách s radnicemi a firmami provozujícími odpočívadla u dálnic.

Zakladatel společnosti Mahabir Gill uvedl, že StandardToilet by se mohla objevit také na nádražích, v barech a obchodních centrech. Hlavním cílem šikmých toalet však je, aby zaměstnanci netrávili příliš času pobytem na WC s chytrým telefonem v ruce, což snižuje produktivitu práce.

Sám Gill byl za svou pracovní kariéru mnohokrát svědkem také toho, že zaměstnanci na toaletách spali, a vadily mu fronty u veřejných záchodů. Úhel 13 stupňů je podle něj tak akorát, aby nezpůsobil zdravotní potíže.

"Stačí ale k tomu, aby se člověk chtěl zvednout co nejrychleji to jde," dodal. Jeho toaleta je prý i zdraví prospěšná, zlepšuje totiž držení těla. "Především ale šetří peníze zaměstnavatelů," uvedl Gill.

 

Právě se děje

Další zprávy