Finále šesté série Hry o trůny potvrdilo jednu z nejstarších fanouškovských teorií

pv
28. 6. 2016 7:45
Po letech čekání se potvrdila jedna z nejdelších fanouškovských teorií Hry o trůny. Článek obsahuje spoilery, pokud jste tedy neviděli finále šesté série, raději ho nečtěte.
Ukázka ze seriálu HBO
Ukázka ze seriálu HBO | Foto: HBO

Článek obsahuje spoilery z poslední epizody šesté série.

Po letech čekání se potvrdila jedna z nejdelších fanouškovských teorií seriálu Hra o trůny. Ve finále šesté série se Bran Stark vydá v jedné ze svých vizí zpět do minulosti, aby potvrdil, že Jon Sníh není synem Neda Starka, ale jeho synovcem.

V Branově vizi se dostane společně se svým otcem do Věže radosti, kde Ned najde svou umírající sestru Lyannu. Ta však neumírá na následky násilného činu, nýbrž kvůli těžkému porodu. A to porodu nikoho jiného než jednoho z hlavních hrdinů celé série: Jona Sněha.

Ačkoliv se jedná o něco, co fanoušci seriálu a především pak fanoušci knih dlouhá léta tušili, nikdy se nedočkali žádného oficiálního potvrzení.

I kvůli pomalému vývoji při psaní knih se tak pocty zveřejnění teorie nedočkal sám autor předloh George R. R. Martin, ale tvůrci seriálu David Benioff a D. B. Weiss.

V seriálu to sice není explicitně řečeno, ale s největší pravděpodobností otcem Jona je Rhaegar Targareyn, starší bratr matky draků Daenerys. Tomu napovídá i prosba umírající Lyanny, která mu nejprve našeptá nějaké tajemství (nejspíše identitu otce Jona Sněha) a poté ho žádá, aby jí slíbil, že to nikomu neřekne.

Jon by tak podle této teorie byl pojítkem dvou elementů, ke kterým se kniha odkazuje ve svém názvu. Ohně (podle otce Rhaegara Targareyna) a ledu (podle matky Lyanny Stark) a z názvu knihy by tak vycházelo, že je skutečným hlavním hrdinou celé série. A mimo jiné také dědicem Železného trůnu.

Toho si samozřejmě všimli lidé na sociálních sítích a začali hledat různá další pojítka. Například podobnost mezi ním a Daenerys.

HBO má právo vyzvat diváky, aby přispěli na uprchlíky, nevidím tam žádnou kontroverzi, vyjádření českého HBO je ale sympatické, říká František Fuka. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy