Farmář před 17 lety zaparkoval v lese a už tu zůstal. Vyhmátl ho až lékař s vakcínou

eri Reuters eri, Reuters
10. 11. 2021 10:31
Už je to skoro 20 let, kdy se ukázalo, že podnikatelskou půjčku farmář Chandrashekar nedokáže splatit. Jeho domov i pozemek skončily v dražbě. Farmář z Indie pak několik dní bydlel u sestry a tam se definitivně rozhodl, že potřebuje žít sám, nejlépe někde uprostřed divočiny. Až po 17 letech ho v lese vyhmátl zdravotnický tým s vakcínou proti covidu-19.
Farmář před 17 lety zaparkoval své auto v lese už tam zůstal | Video: Reuters

Bezmála dvě desetiletí už je farmářovou střechou nad hlavou několik plachet a prostěradel a dnes už stařičké nepojízdné auto. Žije v oblasti Adthale v jihozápadním indickém státě Karnátaka. Na pravidelné návštěvy k němu dochází jen sloni, gepardi a hadi. 

56letý poustevník se uchýlil k životu v tichosti a o samotě poté, co mu nevyšly podnikatelské plány a kvůli dluhům přišel o veškerý majetek. Po dražbě domu i pozemků zbylo pár peněz navíc, Chandrashekar si je ale nikdy nevyzvedl a rozhodl se pro zcela jiný život. 

Dnes ho živí výroba proutěných košů, které mění za jídlo. Více k životu momentálně nepotřebuje. 

Příběh Chandrashekara vyšel najevo až s návštěvou zdravotníků, kteří v terénu očkují proti covidu-19. Zdravotnická prohlídka skončila verdiktem, že se bývalý farmář těší plnému zdraví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Zemědělci protestují proti změnám v dotacích. Zapálili slámu a vládu vyzývají k jednání

Zemědělci s traktory a další technikou se ve čtvrtek před polednem sjeli na happening nedaleko Jesenice u Prahy. Na protest proti změnám dotací tu zapálili slámu a vyzvali vládu k jednání. Kolem místa události projelo třicet troubících traktorů. Akce se koná poblíž Pražského okruhu na silnici mezi Vestcem a Hodkovicemi a je součástí protestů pořádaných i na dalších místech Česka.

K akci zemědělce vyzvaly Agrární komora a Zemědělský svaz. Změny v dotační politice podle nich nespravedlivě zvýhodňují malé zemědělce. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve středu uvedl, že nikomu neupírá právo demonstrovat, odmítá však ustupovat nátlaku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy