Fanoušky Star Wars čeká dvoudenní plavba hvězdnou lodí. Budou součástí nového příběhu

Magazín Magazín
9. 2. 2020 11:17
Společnost Disney oznámila, že ještě letos spustí rezervace na zájezdy do světa Hvězdných válek. Dvoudenní zážitková simulace s názvem Star Wars: Galactic Starcruiser vtáhne fanoušky kultovní filmové série do galaxie, která se stala domovem hrdinů jako Luke Skywalker, mistr Yoda, Žvejkal nebo Obi-Wan Kenobi.
Návštěvníci díky simulaci možná potkají Lukea Skywalkera, mistra Yodu, Žvejkala nebo Obi-Wana Kenobiho.
Návštěvníci díky simulaci možná potkají Lukea Skywalkera, mistra Yodu, Žvejkala nebo Obi-Wana Kenobiho. | Foto: Disney

"Půjde o zcela nový typ zážitku. Návštěvníci se dostanou na palubu hvězdné lodi a stanou se součástí příběhové linky Star Wars," slíbila výkonná producentka společnosti Disney Ann Morrow Johnsonová.

Přestože si zájemci budou moci nevšední zážitek zarezervovat už letos, dočkají se ho nejdřív v roce 2021. Simulace pak bude sídlit v Disney Worldu na Floridě, informovala americká stanice CNN.

Takto má vesmírná loď vypadat zvenčí.
Takto má vesmírná loď vypadat zvenčí. | Foto: Disney

"Fanoušci budou muset nejprve projít terminálem, odkud je pomocí odpalovacího modulu vystřelíme do vesmíru. Zážitek ze simulace by měl co nejvíc připomínat pocity kosmonauta, který se odlepil od zemského povrchu a pohybuje se někde hodně daleko od naší planety," vysvětlila Johnsonová.

Všechny prvky na palubě lodi budou podle ní věrohodnost zážitku posilovat. Návštěvníci budou třeba nocovat na podobných palandách, na kterých ve filmech spával Žvejkal.

Společnost Disney se svou novou simulací navazuje na rozsáhlý zábavní park Star Wars: Galaxy Edge, který si užijí turisté v Disneylandu i Disney Worldu. Zároveň těží z komerčního úspěchu série, jejíž poslední pokračování Vzestup Skywalkera jí ve Spojených státech jen během Vánoc vyneslo 32 milionů dolarů (přes 724 milionů korun).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy