Experiment: Osamocenou holčičku lidé nechali napospas osudu. Vadilo jim, že je špinavě oblečená

pej
30. 6. 2016 10:46
Organizace UNICEF se snaží upozornit na nevyhovující životní podmínky milionů dětí po celém světě. Video, v němž si zahrála šestiletá holčička z Gruzie, odkrývá rozporuplné reakce kolemjdoucích. Čistě oblečené dítě vzbuzuje zájem a emoce. Ty se ale vytratí v okamžiku, kdy ji filmaři převlečou do špinavých a roztrhaných šatů. "Všichni mi říkali, ať odejdu," vyprávěla svoje dojmy Anano. Experiment musel být přerušen, protože se rozplakala. Každý den jsou miliony dětí žijících v chudobě ignorovány, odstrkovány a zbavovány šance na lepší budoucnost, upozorňuje UNICEF.
UNICEF experiment | Video: UNICEF
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy