Ester Janečková: To je Bureš? Fuj. Vládnou nám estébáci, s komunisty bych zatočila

Martin Krepindl Jakub Zuzánek Blahoslav Baťa Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
13. 5. 2021 16:01
Ester Janečková jako dcera disidentky zažívala v 70. a 80. letech těžké chvíle. Špiclující estébáci otravovali život nejenom její mámě, ale i jí samotné. Jak se jí vyrůstalo v 70. a 80. letech? A proč měla problém po hlase poznat současného premiéra České republiky Andreje Babiše? Podívejte se na video.
Ester Janečková - Husákovy děti (c) Aktuálně.cz | Video: Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa

V retro pořadu Aktuálně.cz Husákovy děti vystupují osobnosti narozené mezi lety 1968 a 1983. Jak prožily mládí v tuhé normalizaci? Co říkají na pocity lidí, kterým se po minulém režimu stýská? Jak těžké je nepodlehnout nostalgii? Druhý ročník šestidílné série je věnován především ženám a začíná právě dnes. Otázky hostům pokládá dlouholetá hlasatelka České televize Marie Retková.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy