Ester Janečková: To je Bureš? Fuj. Vládnou nám estébáci, s komunisty bych zatočila

Martin Krepindl Blahoslav Baťa Jakub Zuzánek Martin Krepindl, Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek
13. 5. 2021 7:05
Ester Janečková jako dcera disidentky zažívala v 70. a 80. letech těžké chvíle. Špiclující estébáci otravovali život nejenom její mámě, ale i jí samotné. Jak se jí vyrůstalo v 70. a 80. letech? A proč měla problém po hlase poznat současného premiéra České republiky Andreje Babiše? Podívejte se na video.
Husákovy děti - Ester Janečková | Video: Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl

V retro pořadu Aktuálně.cz Husákovy děti vystupují osobnosti narozené mezi lety 1968 a 1983. Jak prožily mládí v tuhé normalizaci? Co říkají na pocity lidí, kterým se po minulém režimu stýská? Jak těžké je nepodlehnout nostalgii? Druhý ročník šestidílné série je věnován především ženám a začíná právě dnes. Otázky hostům pokládá dlouholetá hlasatelka České televize Marie Retková.

 

Právě se děje

před 32 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy