Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš. Nadějí pro budoucnost je jen Bohuš z Dědictví

Magazín Magazín
4. 5. 2020 14:30
Scenárista a režisér Michal Orsava, kterého proslavila parodie, v níž se kouzelník Harry Potter utkal s prezidentem Milošem Zemanem, vytvořil s Michaelou Loveckou nové video. Do jeho hlavních rolí díky speciálním efektům obsadili hrdinu filmu Dědictví Bohumila Stejskala a premiéra Andreje Babiše. Protože oba touží ovládat českou politiku, nezbude jim v parodii nic jiného než proti sobě bojovat.
Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš, jednou nadějí pro budoucnost je Bohuš z Dědictví | Video: Filmagix

Píše se rok 2030 a Česko ovládá jeden muž, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Jeho socha nově dominuje pražskému Staroměstskému náměstí, Václavák zase pro změnu zaplavila řepka a Pražský hrad se proměnil v továrnu na agroboty, stroje pracující v Babišově impériu.

Moc doposud nejbohatšího člověka v zemi je však ohrožena. Moravský dřevorubec Bohumil Stejskal totiž získává dědictví, stává se multimilionářem a chystá se na vstup do politiky. Babiš vycítí nebezpečí, a tak do minulosti, konkrétně do roku 2020, posílá robota Z-mana, který má zneškodnit Stejskalova ochránce, jímž není nikdo jiný než terminátor Arnošt.

Právě tento absurdní příběh, který vrcholí soubojem Z-mana s Arnoštem, se odehrává ve videu s názvem EETerminátor - Den vyúčtování, které se včera objevilo na YouTube. Na svědomí ho mají Michal Orsava s Michaelou Loveckou, kteří diváky v minulosti pobavili třeba parodií, v níž se kouzelník Harry Potter utkává s prezidentem Milošem Zemanem.

Ta před rokem na videoserveru dosáhla milionů zhlédnutí a lze očekávat, že EETerminátor se na českém internetu stane také virálním. Orsava, který se živí jako reklamní scenárista a režisér, totiž i tentokrát díky speciálním vizuálním efektům propašoval do videa množství popkulturních odkazů, jejichž odhalování diváky zabaví klidně několik hodin.

Vedle scének vystřižených z akční série s Arnoldem Schwarzeneggerem a z komedie Dědictví lze v parodii najít třeba i Luďana ze seriálu Most! nebo vystoupení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha v pěvecké soutěži Superstar. Na chvíli se v něm mihne také proslulé selfie Emmy Smetana či kšiltovka Silné Česko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy