Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš. Nadějí pro budoucnost je jen Bohuš z Dědictví

Magazín Magazín
4. 5. 2020 14:30
Scenárista a režisér Michal Orsava, kterého proslavila parodie, v níž se kouzelník Harry Potter utkal s prezidentem Milošem Zemanem, vytvořil s Michaelou Loveckou nové video. Do jeho hlavních rolí díky speciálním efektům obsadili hrdinu filmu Dědictví Bohumila Stejskala a premiéra Andreje Babiše. Protože oba touží ovládat českou politiku, nezbude jim v parodii nic jiného než proti sobě bojovat.
Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš, jednou nadějí pro budoucnost je Bohuš z Dědictví | Video: Filmagix

Píše se rok 2030 a Česko ovládá jeden muž, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Jeho socha nově dominuje pražskému Staroměstskému náměstí, Václavák zase pro změnu zaplavila řepka a Pražský hrad se proměnil v továrnu na agroboty, stroje pracující v Babišově impériu.

Moc doposud nejbohatšího člověka v zemi je však ohrožena. Moravský dřevorubec Bohumil Stejskal totiž získává dědictví, stává se multimilionářem a chystá se na vstup do politiky. Babiš vycítí nebezpečí, a tak do minulosti, konkrétně do roku 2020, posílá robota Z-mana, který má zneškodnit Stejskalova ochránce, jímž není nikdo jiný než terminátor Arnošt.

Právě tento absurdní příběh, který vrcholí soubojem Z-mana s Arnoštem, se odehrává ve videu s názvem EETerminátor - Den vyúčtování, které se včera objevilo na YouTube. Na svědomí ho mají Michal Orsava s Michaelou Loveckou, kteří diváky v minulosti pobavili třeba parodií, v níž se kouzelník Harry Potter utkává s prezidentem Milošem Zemanem.

Ta před rokem na videoserveru dosáhla milionů zhlédnutí a lze očekávat, že EETerminátor se na českém internetu stane také virálním. Orsava, který se živí jako reklamní scenárista a režisér, totiž i tentokrát díky speciálním vizuálním efektům propašoval do videa množství popkulturních odkazů, jejichž odhalování diváky zabaví klidně několik hodin.

Vedle scének vystřižených z akční série s Arnoldem Schwarzeneggerem a z komedie Dědictví lze v parodii najít třeba i Luďana ze seriálu Most! nebo vystoupení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha v pěvecké soutěži Superstar. Na chvíli se v něm mihne také proslulé selfie Emmy Smetana či kšiltovka Silné Česko.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy