Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš. Nadějí pro budoucnost je jen Bohuš z Dědictví

Magazín Magazín
4. 5. 2020 14:30
Scenárista a režisér Michal Orsava, kterého proslavila parodie, v níž se kouzelník Harry Potter utkal s prezidentem Milošem Zemanem, vytvořil s Michaelou Loveckou nové video. Do jeho hlavních rolí díky speciálním efektům obsadili hrdinu filmu Dědictví Bohumila Stejskala a premiéra Andreje Babiše. Protože oba touží ovládat českou politiku, nezbude jim v parodii nic jiného než proti sobě bojovat.
Zeman se přehřál, Česku vládne Babiš, jednou nadějí pro budoucnost je Bohuš z Dědictví | Video: Filmagix

Píše se rok 2030 a Česko ovládá jeden muž, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Jeho socha nově dominuje pražskému Staroměstskému náměstí, Václavák zase pro změnu zaplavila řepka a Pražský hrad se proměnil v továrnu na agroboty, stroje pracující v Babišově impériu.

Moc doposud nejbohatšího člověka v zemi je však ohrožena. Moravský dřevorubec Bohumil Stejskal totiž získává dědictví, stává se multimilionářem a chystá se na vstup do politiky. Babiš vycítí nebezpečí, a tak do minulosti, konkrétně do roku 2020, posílá robota Z-mana, který má zneškodnit Stejskalova ochránce, jímž není nikdo jiný než terminátor Arnošt.

Právě tento absurdní příběh, který vrcholí soubojem Z-mana s Arnoštem, se odehrává ve videu s názvem EETerminátor - Den vyúčtování, které se včera objevilo na YouTube. Na svědomí ho mají Michal Orsava s Michaelou Loveckou, kteří diváky v minulosti pobavili třeba parodií, v níž se kouzelník Harry Potter utkává s prezidentem Milošem Zemanem.

Ta před rokem na videoserveru dosáhla milionů zhlédnutí a lze očekávat, že EETerminátor se na českém internetu stane také virálním. Orsava, který se živí jako reklamní scenárista a režisér, totiž i tentokrát díky speciálním vizuálním efektům propašoval do videa množství popkulturních odkazů, jejichž odhalování diváky zabaví klidně několik hodin.

Vedle scének vystřižených z akční série s Arnoldem Schwarzeneggerem a z komedie Dědictví lze v parodii najít třeba i Luďana ze seriálu Most! nebo vystoupení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha v pěvecké soutěži Superstar. Na chvíli se v něm mihne také proslulé selfie Emmy Smetana či kšiltovka Silné Česko.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy