Zpěvák Ed Sheeran naštval sousedy, místo rybníku pro zvířata postavil bazén

Magazín Magazín
11. 3. 2019 13:39
Britský zpěvák žádal úřady o povolení k vybudování vodního zdroje na svém statku v Suffolku na východě Anglie. Rybník měl podpořit ochranu místní přírody a poskytnout útočiště bezobratlým živočichům i zdroj pitné vody ptákům a savcům. Místo něj tu ale stojí luxusní jezírko na koupání.
Bazén Eda Sheerena
Bazén Eda Sheerena | Foto: Profimedia.cz

Úředníci, kteří dali Sheeranovi povolení ke stavbě vodního zdroje, britské hudební hvězdě v žádosti jasně napsali, že rybník nemá mít "jiné využití", a za příklad uvedli "rekreační aktivity, jako je plavání", píše britský deník The Times.

Ed Sheeran
Ed Sheeran | Foto: ČTK/EMPICS/PBG

O to větší překvapení čekalo na sousedy popového zpěváka, jenž místo útočiště pro zvířata nechal postavit bazén, který tvarem připomíná ledvinu. Přestože jezírko místo chemikálií používá k přírodní filtraci vody rostliny, užijí si ho podle místních spíš lidi než čolci.

Obyvatelé proto napsali úředníkům stížnost, ve které poukazují na to, že "rybníček pro volně žijící zvířata je spíše koupací jezírko". Sheeran si tu nechal zřídit i molo, schůdky se zábradlím a dřevěnou budku. Ta podle ostrovních bulvárních médií může sloužit jako šatna nebo sauna.

Deník Daily Mail citoval místní obyvatele, kteří jezírko nazvali "snobským bazénem". Komentář Eda Sheerana není k dispozici.

Zpěvák, skladatel a textař Ed Sheeran je považován za jednu z nejvýraznějších osobností současné hudební scény. Získal několik cen Grammy, Brit Awards a řadu dalších prestižních ocenění. Na konci roku 2017 obdržel Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity. Do Prahy přijede v červenci v rámci svého evropského turné Divide 2019.

Video: Plovoucí lázně. Na pražské náplavce bude bazén i wellness

Plovoucí lázně. Na pražské náplavce bude bazén i wellness | Video: Petr Janda / brainwork
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 38 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy