Zpěvák Ed Sheeran naštval sousedy, místo rybníku pro zvířata postavil bazén

Magazín Magazín
11. 3. 2019 13:39
Britský zpěvák žádal úřady o povolení k vybudování vodního zdroje na svém statku v Suffolku na východě Anglie. Rybník měl podpořit ochranu místní přírody a poskytnout útočiště bezobratlým živočichům i zdroj pitné vody ptákům a savcům. Místo něj tu ale stojí luxusní jezírko na koupání.
Bazén Eda Sheerena
Bazén Eda Sheerena | Foto: Profimedia.cz

Úředníci, kteří dali Sheeranovi povolení ke stavbě vodního zdroje, britské hudební hvězdě v žádosti jasně napsali, že rybník nemá mít "jiné využití", a za příklad uvedli "rekreační aktivity, jako je plavání", píše britský deník The Times.

Ed Sheeran
Ed Sheeran | Foto: ČTK/EMPICS/PBG

O to větší překvapení čekalo na sousedy popového zpěváka, jenž místo útočiště pro zvířata nechal postavit bazén, který tvarem připomíná ledvinu. Přestože jezírko místo chemikálií používá k přírodní filtraci vody rostliny, užijí si ho podle místních spíš lidi než čolci.

Obyvatelé proto napsali úředníkům stížnost, ve které poukazují na to, že "rybníček pro volně žijící zvířata je spíše koupací jezírko". Sheeran si tu nechal zřídit i molo, schůdky se zábradlím a dřevěnou budku. Ta podle ostrovních bulvárních médií může sloužit jako šatna nebo sauna.

Deník Daily Mail citoval místní obyvatele, kteří jezírko nazvali "snobským bazénem". Komentář Eda Sheerana není k dispozici.

Zpěvák, skladatel a textař Ed Sheeran je považován za jednu z nejvýraznějších osobností současné hudební scény. Získal několik cen Grammy, Brit Awards a řadu dalších prestižních ocenění. Na konci roku 2017 obdržel Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity. Do Prahy přijede v červenci v rámci svého evropského turné Divide 2019.

Video: Plovoucí lázně. Na pražské náplavce bude bazén i wellness

Plovoucí lázně. Na pražské náplavce bude bazén i wellness | Video: Petr Janda / brainwork
 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Útočník ve Švédsku pobodal osm lidí, policie případ vyšetřuje jako terorismus

Při útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Policie čin vyšetřuje jako terorismus. Pravděpodobného pachatele, kterým je přibližně dvacetiletý muž, strážci zákona postřelili a zatkli. S odvoláním na policii o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Podle agentury DPA byl údajný útočník zasažen do nohy a nyní je v péči lékařů. Několik oblastí ve středu města vzdáleného asi 270 kilometrů na jihozápad od Stockholmu bylo uzavřeno. Policisté nejprve případ vyšetřovali jako pokus o vraždu, později ho ale přehodnotili na možný terorismus. Policie rovněž uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Policisté přijeli na místo činu v centru města s přibližně 13 000 obyvateli kolem 15:00 poté, co lidé hlásili několik zraněných bodnou zbraní, uvedla veřejnoprávní televize SVT. Ministr vnitra Mikael Damberg hovořil o několika těžce zraněných osobách.

Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil útok jako "hrůzný čin" a dodal, že na případu pracuje také tajná policie Säpo. "Průběžně vyhodnocují, zda je důvod k posílení bezpečnostních opatření, a jsou připraveni tak v případě potřeby učinit," uvedl v prohlášení citované švédskou tiskovou agenturou TT.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

Izraelci prověřovali několik desítek plavidel, z nichž mohla ropa uniknout. Pátrali po lodi, která 11. února plula ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od izraelských břehů ve Středozemním moři.

Ochránci životního prostředí hovoří o ekologické katastrofě, jejíž následky se budou likvidovat několik let. Na čistění pláží se podílí tisíce dobrovolníků, pro veřejnost jsou nyní pláže zavřené. Izraelské úřady také z obezřetnosti zakázaly prodej ryb a mořských plodů z izraelských vod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy