Dvacítka šťastlivců bude pracovat pro Obamu. Exprezident pomůže s dvouletým výcvikem budoucích lídrů

Magazín Magazín
17. 10. 2017 7:16
Bývalý prezident USA Barack Obama v rámci své nadace poskytne dvaceti vybraným kandidátům dvouletý studijní program. Občanští aktivisté, kteří se snaží kreativně řešit veřejné problémy, se tu budou učit, jak dosáhnout svých cílů či jak pomoci více komunitě a stát se tak možnými budoucími lídry.
Barack Obama si podává ruku se studenty střední školy v Millers Creek, Severní Karolína.
Barack Obama si podává ruku se studenty střední školy v Millers Creek, Severní Karolína. | Foto: ČTK

Někdejší prezident Spojených států amerických Barack Obama hledá spolupracovníky. V rámci své Nadace Obama nabídne dvacítce kandidátů dvouletý vzdělávací program zaměřený na vedení komunity a občanský aktivismus

"Když jsem odešel z prezidentské kanceláře, řekl jsem, že tou nejdůležitější věcí, kterou mohu udělat, je připravit další generaci lídrů, aby se zasloužili o změnu světa," napsal Obama minulý týden na svém účtu na Instagramu. Chtěl tak podpořit všechny "občanské inovátory", aby se do programu přihlásili.

Dvacítka budoucích lídrů dostane komplexní podporu

Dvouletý program nadace by měl pomoci budoucím lídrům, aby pracovali na aktuálních veřejných otázkách inovativní způsobem s vládními institucemi a nad rámec tradičního uspořádání.

Přihlášky do programu mohli zájemci posílat do 6. října. Dvacet vybraných šťastlivců bude informováno v únoru příštího roku. A jejich první setkání proběhne v dubnu.

Účastníci programu absolvují mimo množství školení také několikadenní setkávání, na kterých budou utužovat vztahy se svými potenciálními partnery a pracovat společně na stanovených cílech.

"Hledáme jednotlivce, kteří pracují na řešení důležitých veřejných problémů kreativním a výkonným způsobem. Inspirujeme se širší vizí toho, co znamená být 'občanský'," píše se na webu Obamovy nadace.

 

Právě se děje

před 43 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy