reklama
 
 

Dvacítka šťastlivců bude pracovat pro Obamu. Exprezident pomůže s dvouletým výcvikem budoucích lídrů

17. 10. 2017 7:16
Bývalý prezident USA Barack Obama v rámci své nadace poskytne dvaceti vybraným kandidátům dvouletý studijní program. Občanští aktivisté, kteří se snaží kreativně řešit veřejné problémy, se tu budou učit, jak dosáhnout svých cílů či jak pomoci více komunitě a stát se tak možnými budoucími lídry.

Někdejší prezident Spojených států amerických Barack Obama hledá spolupracovníky. V rámci své Nadace Obama nabídne dvacítce kandidátů dvouletý vzdělávací program zaměřený na vedení komunity a občanský aktivismus

"Když jsem odešel z prezidentské kanceláře, řekl jsem, že tou nejdůležitější věcí, kterou mohu udělat, je připravit další generaci lídrů, aby se zasloužili o změnu světa," napsal Obama minulý týden na svém účtu na Instagramu. Chtěl tak podpořit všechny "občanské inovátory", aby se do programu přihlásili.

Dvacítka budoucích lídrů dostane komplexní podporu

Dvouletý program nadace by měl pomoci budoucím lídrům, aby pracovali na aktuálních veřejných otázkách inovativní způsobem s vládními institucemi a nad rámec tradičního uspořádání.

Přihlášky do programu mohli zájemci posílat do 6. října. Dvacet vybraných šťastlivců bude informováno v únoru příštího roku. A jejich první setkání proběhne v dubnu.

Účastníci programu absolvují mimo množství školení také několikadenní setkávání, na kterých budou utužovat vztahy se svými potenciálními partnery a pracovat společně na stanovených cílech.

"Hledáme jednotlivce, kteří pracují na řešení důležitých veřejných problémů kreativním a výkonným způsobem. Inspirujeme se širší vizí toho, co znamená být 'občanský'," píše se na webu Obamovy nadace.

autor: Magazín | 17. 10. 2017 7:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama