Samsung stáhl reklamu, ve které se drag queen objímá s muslimskou matkou

Magazín Magazín
24. 1. 2022 11:17
Technologická společnost Samsung reagovala na kritiku muslimské menšiny v Singapuru, které vadilo, že reklama podporuje LGBT komunitu. Spot proto smazala a omluvila se.
Drag queen objímá matku v hidžábu. Pasáž, kvůli které Samsung reklamu stáhnul | Video: Samsung

Samsung na sociálních sítích v týdnu uvedl, že video "může být vnímáno jako necitlivé a urážlivé". Reklama, která se vysílala v Singapuru, propagovala sluchátka s potlačením okolního hluku a chytré hodinky s monitorem srdečního tepu, píše web BBC.

Spot zachycuje reakce různých lidí, kteří poslouchají vzkazy od svých blízkých. Největší emoce vyvolala muslimka, jíž syn poděkoval, jak skvěle zvládá, že se jako muslim věnuje dragu pod přezdívkou Vyla Virus. "Málokdo má tak chápavou a otevřenou matku," tvrdí a na konci videa za ní vejde v kostýmu a obejme ji. 

Drag queen

Označení muže, který svým kostýmem a chováním karikuje ženu s cílem pobavit publikum. Často má výrazné líčení či oblečení, kterým chce dosáhnout uměleckého efektu založeném na satiře či dramatu. Ve Spojených státech se v dragu pořádají i soutěže, mezi ty nejpopulárnější patří RuPaul’s Drag Race.

Scéna však vyvolala na internetu pobouření, kritici tvrdili, že je necitlivá vůči muslimské komunitě, jiní ji však obhajovali a vadilo jim její odstranění.

Jihokorejská technologická firma později video vymazala ze všech veřejných platforem. "Uznáváme, že jsme v tomto případě pochybili," napsala společnost.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy