Dovolená na luxusní jachtě není jen pro milionáře. Britský web ji nabízí za 3600 korun za noc

pej
17. 1. 2016 17:15
Trávit dovolenou na luxusní jachtě ve Středozemním moří nebo Karibiku už není díky britským stránkám Beds on Board pouhým snem. Noc na luxusním plavidle zakotveném v atraktivní lokalitě vyjde v průměru na stovku liber (asi 3600 korun) za noc. Stejně jednoduše si lze zařídit i ubytovaní v obytných domech nebo v rodinách, které uvítají rodinné mazlíčky.
Las Galletas, Tenerife, Spain
Las Galletas, Tenerife, Spain | Foto: Beds on Board

Londýn - Dovolená na luxusní jachtě ve Středozemním moři nebo Karibiku už díky webovým stránkám Beds on Bord nemusí být jen výsadou milionářů, modelek nebo bohatých sportovců.

Server fungující na podobném principu jako alternativní platforma nabízející ubytování Airbnb má v nabídce širokou škálu ubytovaní na různě velikých jachtách, od těch tradičních až po moderní. Dovolenou lze díky Beds on Board strávit i na katamaránu v řeckých vodách. Informoval o tom The Daily Mail.

Noc na luxusních plavidlech, jejichž pořizovací cena se velmi často pohybuje v miliónových částkách, pořídí zájemci od stovky liber (asi 3 600 korun).

Jachta, Palma, Majorca, Španělsko
Jachta, Palma, Majorca, Španělsko | Foto: Beds on Board

V nabídce Beds on Board se nachází například plně vybavená jachta s vířivkou, klimatizací a ložnicemi pro celkem devět hostů, která kotví nedaleko přístavu Palma na Mallorce. Majitelé za jednu noc strávenou na této lodi chtějí 90 liber (asi 3200 korun).

Djibouti City, Djibouti
Djibouti City, Djibouti | Foto: Beds on Board

Téměř o polovinu levněji vyjde ubytování na jachtě zakotvené nedaleko hlavního města Džibutska. Za 50 liber (1800 korun) na noc získají cestovatelé k ruce dvojčlennou posádku, která jim v případě zájmu poskytne i potápěčský kurz. V ceně je rovněž zahrnuto veškeré pití a jídlo.

Las Galletas, Tenerife, Spain
Las Galletas, Tenerife, Spain | Foto: Beds on Board

Z nabídky si vyberou i skuteční znalci a milovníci jachtařské historie. Loď kotvící v přístavu Marina del Sur na jihu ostrava Tenerife byla postavena v roce 1952. Pojme celkem pět lidí, přičemž ubytování jednoho na noc vyjde na 30 liber (1080 korun).

Athens, Greece
Athens, Greece | Foto: Beds on Board

Katamarán kotvící zhruba deset minut od Athén poskytuje komfort ve čtyřech dvoulůžkových a dvou jednolůžkových kabinách. Noc přijde na 22 liber (800 korun).

Toronto, Canada
Toronto, Canada | Foto: Bed on Boards

Nabídka ubytování stránek Beds on Board se ale neomezuje pouze na vody evropského kontinentu nebo Afriku. Postel na lodi nabízí třeba i v Torontu

Kromě této služby existují i další webové stránky fungující na stejném principu jako Airbnb. Jednou z nich je například kuriózní coloradská TravelTHC, která poskytuje legální přístřeší pro konzumenty marihuany.

V Austrálii, kde funguje PetHomeStay, si přijdu na své majitelé domácích mazlíčků a milovníky kočovného způsobu života naopak uspokojí široká nabídka Trailermade. Ta se specializuje na pronajímání karavanů nebo obytných vozů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy