Podmínka za přeraženou čelist? Sledujte on-line debatu k domácímu násilí v Česku

Marek Pros Marek Pros
Aktualizováno 6. 5. 2021 17:47
S domácím násilím v nějaké formě má zkušenost až třetina lidí. Češi toto téma vnímají velmi citlivě a vážně, přesto kolem něj panuje řada mýtů. Nejen o nich je páteční on-line debata Aktuálně.cz s řadou odborníků, kterou můžete živě sledovat.
Video: Aktuálně.cz

On-line debata proběhne v pátek 7. května od 18:00 a můžete ji sledovat v tomto článku nebo ve stejný čas na Facebooku Aktuálně.cz

Hosty jsou advokátka Lucie Hrdá, výzkumnice Blanka Nyklová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, psychoterapeut programu Zvládání vzteku Evžen Nový a Milan Džavík, který se v minulosti stal obětí domácího násilí. 

Odborníci v on-line debatě také nastíní, jak pandemie prohloubila problematiku domácího násilí v Česku, přiblíží nejčastější stereotypy, které o něm panují, a poodhalí, jak v praxi řeší samotné případy jak ze strany oběti, tak násilníka.

Debata navazuje na úspěšný speciál Domácí násilí, ve kterém on-line deník Aktuálně.cz nechal promluvit tři oběti domácího násilí - Janu, Milana a Annu -, a výzkumnice i odborníky ze strany policie, práva a neziskových organizací, kteří se tomuto tématu dlouhodobě a systematicky věnují.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Americký úřad chce zablokovat převzetí Activision Blizzard Microsoftem

Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží zablokovat převzetí společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft. Americký úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Transakce by podle něj mohla poškodit hospodářskou soutěž. Hloubkové vyšetřování fúze, která má být největším převzetím v herním odvětví, před měsícem zahájila ze stejného důvodu i Evropská komise. Microsoft se hodlá proti kroku FTC bránit u soudu.

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů (necelých 1,6 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Tato firma stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu. Po dokončení transakce by Microsoft byl třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony. Právě Sony transakce silně kritizuje.

Prezident Microsoftu Brad Smith uvedl, že společnost se bude proti kroku FTC bránit u soudu. Úřad uvedl, že Microsoft už v minulosti koupil cenný herní obsah a využil toho k potlačení konkurence ostatních konzolí. Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox.

Zdroj: ČTK
Další zprávy