Berou Češi domácí násilí vážně, týká se i mužů a padají adekvátní tresty? Ptejte se

S domácím násilím v nějaké formě má zkušenost až třetina lidí. Češi toto téma vnímají velmi citlivě a vážně, přesto kolem něj panuje řada mýtů. Nejen o nich bude páteční on-line debata Aktuálně.cz s řadou odborníků, kterým již nyní můžete položit otázku.
Foto: Aktuálně.cz

On-line debata proběhne v pátek 7. května od 18:00 a můžete ji sledovat v tomto článku nebo ve stejný čas na Facebooku Aktuálně.cz

Hosty budou advokátka Lucie Hrdá, výzkumnice Blanka Nyklová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, psychoterapeut programu Zvládání vzteku Evžen Nový a Milan Džavík, který se v minulosti stal obětí domácího násilí. Právě jich se níže můžete ptát na otázky, které vás k tématu zajímají, hosté je zodpoví během páteční diskuze. 

Odborníci v on-line debatě také nastíní, jak pandemie prohloubila problematiku domácího násilí v Česku, přiblíží nejčastější stereotypy, které o něm panují, a poodhalí, jak v praxi řeší samotné případy jak ze strany oběti, tak násilníka.

Debata navazuje na úspěšný speciál Domácí násilí, ve kterém on-line deník Aktuálně.cz nechal promluvit tři oběti domácího násilí - Janu, Milana a Annu -, a výzkumnice i odborníky ze strany policie, práva a neziskových organizací, kteří se tomuto tématu dlouhodobě a systematicky věnují.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 1 hodinou

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy