Svět obletělo video z psí záchrany. Bulteriérka vytáhla topícího se kamaráda

pru pru
19. 4. 2021 14:38
Stafordšírská bulteriérka Jessie prokázala odvahu, když svému čtyřnohému příteli Chuckymu zachránila život. Ten omylem spadl do bazénu, topil se a nemohl se dostat ven. Jessie k bazénu přiběhla a nejdříve se snažila štěkáním přivolat pomoc. Poté ale po velkém úsilí Chuckyho z bazénu vytáhla. Záběry z psí záchrany zaznamenaly venkovní kamery.
Stafordšírská bulteriérka zachránila malého psa před utopením. | Video: Associated Press

Když se sedmiletá Jessie snažila Chuckyho vytáhnout, několikrát jí kvůli mokré srsti vypadl zpátky do bazénu. Jessie se ale nevzdávala a po půlhodině se jí podařilo třináctiletého psíka rasy pomeranian vytáhnout. Hned poté začala znaveného Chuckyho vítat, radostně kolem něj běhala a dovedla ho zpátky do domu. Malému psíkovi se díky pohotové záchraně nic nestalo.

Majitelé psů se divili, co v bazénu oba mazlíčci prováděli, když přiběhli celí mokří. Podívali se proto na záznam z venkovní kamery a nestačili se divit. "Trhalo nám to srdce, když jsme se na záběry dívali. Ještě dnes máme problém je znovu vidět, protože jen myslíme na to, co se mohlo stát, kdyby tam Jessie nebyla," uvedl majitel psů Byron Thanarayen z města Boksburg v Jihoafrické republice.

Thanarayen také dodal, že si Jessie pořídili z útulku potom, co ji dva předešlí majitelé vrátili zpátky kvůli nezvladatelnému chování a nesnášenlivosti s ostatními zvířaty. "U nás se ale s našimi dalšími dvěma psy hned skamarádila," uvedl Thanarayen. "Jsem na ni velmi pyšný. Je z naší smečky nejmladší," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy