Želva se vylíhla jako albín a se srdcem mimo krunýř. Její odhodlání žít dojímá svět

Magazín Magazín
19. 8. 2020 10:03
Téměř nikdo nevěřil, že malá želva, která se vylíhla jako albín a se srdcem na nesprávném místě, dokáže přežít. Jeden Američan pro ni měl však slabost, ujal se jí a den co den jí nahrazoval nepřítomnost matky. Maličká želva jménem Hope (Naděje) přežila a dnes na sociálních sítích inspiruje desítky tisíc lidí.
Želva se narodila se srdce mimo tělo | Video: Instagram/Aquamike23

Želva jménem Hope má postižení, pro které veterináři jen stěží hledají jméno. Narodila se jako albín se srdcem mimo kostru. V lidském světě se taková nemoc nazývá ectopia cordis, srdce při ní vyčnívá ven z hrudního koše a často není obaleno ani kůží. 

Vada je tak vzácná, že malé želvě téměř nikdo nedával šanci, až na Michaela Aquilina, který se nad mládětem slitoval a vzal si ho k sobě domů. "Když jsem Hope dostal, byla tak velká jako mince. Zajistil jsem pro ni sterilní prostředí a každý den kontroloval vodu. Nevěděl jsem, jestli přežije, bál jsem se, že jednoho dne ji prostě najdu plavat na hladině," říká její majitel z New Jersey. 

Uplynulo pár týdnů a Hope, jak jí její společník začal říkat, si zvykla na lidskou přítomnost. Pokaždé, když se Aquilina vrátil domů z práce, začala v akváriu dovádět a těšila se, že z pipetky dostane něco k snědku. Její každodenní boj s vrozenou vzácnou vadou majitel sdílel na sociálních sítích a příběh podivného páru se rychle začal šířit. 

Dnes patří Naděje mezi nejvlivnější influencery ze zvířecí říše. Pod přezdívkou Aquamike má na Instagramu 300 tisíc sledujících. Výtěžek z reklamy a darů věnuje majitel neziskovým organizacím, které se zaměřují na záchranu zvířat. "Je tak malá a tak křehká, ale ničeho se nebojí. Má tolik obdivovatelů. Rozdává naději a dává ji i mně. Změnila můj život k lepšímu, a to ve velmi krátké době," řekl deníku Daily Mail adoptivní majitel. 

 

Právě se děje

před 39 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy