Želva se vylíhla jako albín a se srdcem mimo krunýř. Její odhodlání žít dojímá svět

Magazín Magazín
19. 8. 2020 10:03
Téměř nikdo nevěřil, že malá želva, která se vylíhla jako albín a se srdcem na nesprávném místě, dokáže přežít. Jeden Američan pro ni měl však slabost, ujal se jí a den co den jí nahrazoval nepřítomnost matky. Maličká želva jménem Hope (Naděje) přežila a dnes na sociálních sítích inspiruje desítky tisíc lidí.
Želva se narodila se srdce mimo tělo | Video: Instagram/Aquamike23

Želva jménem Hope má postižení, pro které veterináři jen stěží hledají jméno. Narodila se jako albín se srdcem mimo kostru. V lidském světě se taková nemoc nazývá ectopia cordis, srdce při ní vyčnívá ven z hrudního koše a často není obaleno ani kůží. 

Vada je tak vzácná, že malé želvě téměř nikdo nedával šanci, až na Michaela Aquilina, který se nad mládětem slitoval a vzal si ho k sobě domů. "Když jsem Hope dostal, byla tak velká jako mince. Zajistil jsem pro ni sterilní prostředí a každý den kontroloval vodu. Nevěděl jsem, jestli přežije, bál jsem se, že jednoho dne ji prostě najdu plavat na hladině," říká její majitel z New Jersey. 

Uplynulo pár týdnů a Hope, jak jí její společník začal říkat, si zvykla na lidskou přítomnost. Pokaždé, když se Aquilina vrátil domů z práce, začala v akváriu dovádět a těšila se, že z pipetky dostane něco k snědku. Její každodenní boj s vrozenou vzácnou vadou majitel sdílel na sociálních sítích a příběh podivného páru se rychle začal šířit. 

Dnes patří Naděje mezi nejvlivnější influencery ze zvířecí říše. Pod přezdívkou Aquamike má na Instagramu 300 tisíc sledujících. Výtěžek z reklamy a darů věnuje majitel neziskovým organizacím, které se zaměřují na záchranu zvířat. "Je tak malá a tak křehká, ale ničeho se nebojí. Má tolik obdivovatelů. Rozdává naději a dává ji i mně. Změnila můj život k lepšímu, a to ve velmi krátké době," řekl deníku Daily Mail adoptivní majitel. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Zraněný Hancko bude Spartě chybět ještě několik týdnů

parťanský fotbalista Dávid Hancko budu kvůli zranění mimo hru déle, než se předpokládalo. Slovenský reprezentační obránce laboruje se šlachou v koleně a k zápasům bude připraven až za několik týdnů.

Hancko, který ve Spartě do příštího léta hostuje z italské Fiorentiny, se v současnosti připravuje individuálně. Klíčový stoper Pražanů absolvoval vyšetření i u specialisty v Německu, který se problémy s poraněnými šlachami zabývá.

"Máme s klubem vytvořený plán mého návratu do tréninkového a zápasového režimu, podle kterého postupujeme. Věřím, že brzy klukům pomůžu na hřišti," uvedl Hacko na klubovém webu. "Dávid velmi tvrdě a poctivě pracuje," dodal šéf fyzické přípravy letenského A-týmu Ben Ashworth.

Hancko byl na jaře jedním z klíčových hráčů Sparty, které mimo jiné pomohl k vítězství v domácím poháru MOL Cupu. Vedle něj je aktuálně zraněný i další slovenský obránce Pražanů Lukáš Štetina. I bez nich Letenští po pěti kolech bez ztráty bodu vedou tabulku české ligy.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Ministr zemědělství Toman slibuje pomoc rybářům v okolí Bečvy

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) slibuje pomoc rybářům v okolí řeky Bečvy po havárii způsobené kyanidem. Využít by mohli vodní nádrže státního podniku Povodí Moravy nebo v postižených revírech vypouštět jiné druhy ryb. Ministerstvo zemědělství je podle něj také připraveno zajistit peníze pro částečnou úhradu vzniklých škod.

"Řeky a potoky jsou pro naši krajinu důležité. Život v nich je klíčový. Jsem proto připraven Českému rybářskému svazu - Územnímu svazu pro severní Moravu a Slezsko pomoci při opětovném zarybnění postižených revírů. Za současné situace vítáme každou ruku, která přispěje k řešení situace," řekl Toman.

Zdroj: ČTK
Další zprávy