Zpívající anděl. Ošetřovatel pomáhá seniorům od utrpení

pej
29. 1. 2014 17:15
Existuje mnoho způsobů, jak nemocným lidem zpříjemnit pobyt v nemocnici. Mnohdy stačí srdečný úsměv, milé slovo a pohlazení. Americký mladík k tomu všemu ještě přidal písničku.
Jared Axen, Norma Laskoske
Jared Axen, Norma Laskoske | Foto: Repro YouTUbe

Valencia – Šestadvacetiletý Jared Axen působil jako ošetřovatel v nemocnici Henry Mayo Newhall v Kalifornii celkem pět let. Od svých pacientů a kolegů si vysloužil přezdívku Singing Nurse (zpívající ošetřovatel).

Bývalý dětský herec, který kromě práce v nemocnici navštěvuje i kurzy zpěvu, si zpočátku prozpěvoval pouze na chodbách. Když ho uslyšeli pacienti, požádali ho, jestli by si nezazpíval s nimi. Nakonec se z koníčku stala jeho každodenní milá povinnost.

Jared se většinou staral o seniory trpící nevyléčitelnou nemocí. Ti vzhledem k pokročilému věku zpravidla požadovali hity svého mládí například z 30. let.

Zpívající mladík pomáhá nemocným
Zpívající mladík pomáhá nemocným | Video: YouTube

"Pacienti trpící velkými bolestmi se mohou díky zpěvu odreagovat. Neudělá je to sice zdravějšími a šťastnějšími, ale díky písním pro ně může být situace o něco snazší," dodal Jared Axen v rozhovoru pro Los Angeles Times.

"Kdyby se mnou mohl být 24 hodin denně, věřím tomu, že by mi bylo lépe a mohla bych odsud odejít. To bych ho pak ale zase neviděla. Má tak krásný hlas a nejlepší je to, jak se na vás při zpěvu dívá. Víte, že zpívá jen pro vás," řekla devětaosmdesátiletá Norma Laskoske, která trpí rakovinou plic.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy