Čapí rodinku na východě Ruska uvěznil požár, přežila díky drátu elektrického napětí

Magazín Video Magazín, Video
14. 5. 2019 18:01
Kamera ochránců zvířat na konci dubna zachytila v Amurském regionu na východě Ruska srdceryvné video. Vajíčka vzácného čápa východního zůstala uvězněna na sloupu uprostřed zuřícího požáru. Čápa i budoucí mláďata nakonec ochránil drát elektrického napětí, který jim poskytl dostatečnou oporu. Podle místních ekologů měla zvířata velké štěstí, protože při požárech každým rokem uhoří několik čapích hnízd i s vajíčky a zahynou další malí ptáci. Dva týdny od incidentu se vzácní čápi konečně vylíhli na svět. Čáp východní patří mezi ohrožené druhy zvířat, o mláďata se starají samičky i samečci.
Záběry z kamery ochránců zvířat. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy