Stovky lidí zabránily exekuci smrtelně nemocného muže

jaz
2. 2. 2015 10:25
Brit se dostal do hypotéční bitvy s bankou, která ho chce vystěhovat. Prozatím ho zachránila solidarita lidí.
Foto: YouTube

Carlton – Třiašedesátiletý Tom Crawford z Nottinghamshire prohrál soud s bankou, které celých 27 let splácel hypotéku. Podle ní stále dluží peníze, protože několik let splácel pouze úroky.

V roce 1988 si Tom se svou o devět let mladší ženou Susan pořídil třípokojový dům za 41 800 liber na hypotéku od banky Bradford a Bingley, která o dvacet let později kvůli ekonomické krizi zanikla a byla zestátněna.

Noví správci Tomovi oznámili, že dluží 43 tisíc liber, a pokud nezaplatí, vystěhují ho. Muž ze zoufalství natočil na YouTube video, v němž žádá o pomoc ve své tíživé situaci. Na zaplacení domu totiž nemá peníze.

"Prosím, přijďte a pomozte nám. Čeká tu na vás šálek dobrého čaje," žádá Tom, který k tomu všemu ještě od roku 2011 bojuje s rakovinou prostaty. Jeho příběh zaujal stovky lidí. Dobrovolníci se v hojném počtu za Toma postavili před exekutory, a to už podruhé během půl roku.

V den, kdy měl být soudně vystěhován, tak k jeho domu dorazilo 200 lidí, kteří zablokovali ulici a úředníky nevpustili do domu. Po více jak hodině dohadování exekutoři odešli s nepořízenou.

Nenadálá solidarita naprosto cizích lidí s nemocným mužem, který se ocitl v dluhové pasti, dokázala zabránit vystěhování. Kvůli bezpečnostním důvodům tak byly další pokusy o zabrání nemovitosti prozatím odvolány.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy