Stovky lidí zabránily exekuci smrtelně nemocného muže

jaz
2. 2. 2015 10:25
Brit se dostal do hypotéční bitvy s bankou, která ho chce vystěhovat. Prozatím ho zachránila solidarita lidí.
Foto: YouTube

Carlton – Třiašedesátiletý Tom Crawford z Nottinghamshire prohrál soud s bankou, které celých 27 let splácel hypotéku. Podle ní stále dluží peníze, protože několik let splácel pouze úroky.

V roce 1988 si Tom se svou o devět let mladší ženou Susan pořídil třípokojový dům za 41 800 liber na hypotéku od banky Bradford a Bingley, která o dvacet let později kvůli ekonomické krizi zanikla a byla zestátněna.

Noví správci Tomovi oznámili, že dluží 43 tisíc liber, a pokud nezaplatí, vystěhují ho. Muž ze zoufalství natočil na YouTube video, v němž žádá o pomoc ve své tíživé situaci. Na zaplacení domu totiž nemá peníze.

"Prosím, přijďte a pomozte nám. Čeká tu na vás šálek dobrého čaje," žádá Tom, který k tomu všemu ještě od roku 2011 bojuje s rakovinou prostaty. Jeho příběh zaujal stovky lidí. Dobrovolníci se v hojném počtu za Toma postavili před exekutory, a to už podruhé během půl roku.

V den, kdy měl být soudně vystěhován, tak k jeho domu dorazilo 200 lidí, kteří zablokovali ulici a úředníky nevpustili do domu. Po více jak hodině dohadování exekutoři odešli s nepořízenou.

Nenadálá solidarita naprosto cizích lidí s nemocným mužem, který se ocitl v dluhové pasti, dokázala zabránit vystěhování. Kvůli bezpečnostním důvodům tak byly další pokusy o zabrání nemovitosti prozatím odvolány.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy