Farma v továrně i sdílená hudební zkušebna. Nápady mladých Čechů, jak zlepšit svět

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
5. 10. 2018 20:49
Jsou mladí, mají skvělé nápady, jak něco na světě zlepšit, jen nevědí, jak přesně nápad zrealizovat. Přihlásí proto svůj startupový projekt do soutěže Social Impact Award. Vybrané projekty pak projdou mezinárodním akceleračním programem, v němž mají mladí inovátoři k ruce profesionální mentory, kteří jim jejich nápad doladí a zprofesionalizují. V současné době program běží ve více než třiceti zemích světa a mezi jeho minulé vítěze patří dnes zavedené značky jako Pragulic, Czechitas, Bezobalu či Rekola. Tentokrát se k nim připojily třeba první pražská softwarově řízená farma či sdílená hudební zkušebna.
Foto: Herba Fabrica

Farma v městské továrně

Herba Fabrica je první pražská softwarově řízená městská farma. Využívá moderní postupy: mikrozeleninu pěstuje vertikálně, teedy v patrech, čímž šetří místo, a hydroponicky, tedy v živném roztoku, čímž šetří vodu.  

Karolína Pumprová a Matyáš Smutný jsou studenti České zemědělské univerzity a svými městskými farmami reagují na alarmující čísla v zemědělství - zatímco populace rychle roste, zemědělské půdy či vody dramaticky ubývá. Je proto zapotřebí pěstovat plodiny i jinde a jinak.

 

Právě se děje

Další zprávy