Snímek objímajících se psů před popravou dojímá Facebook

Magazín Magazín
24. 7. 2015 7:01
Dojemná fotka dvou psů za mřížemi klece v útulku zveřejněná hodinu před tím, než měli být utraceni, jim díky širokému ohlasu na sociálních sítích zachránila život.
Psi z amerického útulku Angels Among Us
Psi z amerického útulku Angels Among Us | Foto: Facebook Angels Among Us Pet Rescue

AtlantaFacebook opět zachraňoval životy. Tentokrát šlo o dva psy, kteří měli být utraceni. Snímek zveřejněný na profilu zvířecího útulku Angels Among Us totiž vyvolal široký ohlas mezi lidmi. Fenky Kala a Keira teď našly svůj domov, informoval The Daily Mail.

"Já jsem Kala a tohle je Keira. Strašně se bojíme. Lidé, kteří tu pracují, si právě řekli, že dnes je náš den. Chtějí nás zabít," napsali ošetřovatelé jménem svých zvířecích svěřenců.

"Někdo z vás nás musí zachránit, nebo dnes zemřeme,“ vyslali lidé z útulku posléze prosbu.

Příspěvek se během první hodiny od svého zveřejnění dočkal širokého ohlasu, dodnes ho sdílelo přes 14 tisíc lidí, dalších pět tisíc ho okomentovalo. Díky tomu byli oba dva psi za necelé dvě hodiny převezeni na veterinární prohlídku, po které se jich ujali noví majitelé. V budoucnu totiž budou dělat radost dětem v dětském domově.

Útulku se rovněž podařilo na základě ohlasu vybrat finanční i hmotné dary. "Děkujeme za všechny peníze a věci a také za záchranu Kaly a Keiry. To je přesně důvod, proč to všechno děláme," poděkovali lidé z Angels Among Us na Facebooku.

 

Právě se děje

Další zprávy