Snímek objímajících se psů před popravou dojímá Facebook

Magazín Magazín
24. 7. 2015 7:01
Dojemná fotka dvou psů za mřížemi klece v útulku zveřejněná hodinu před tím, než měli být utraceni, jim díky širokému ohlasu na sociálních sítích zachránila život.
Psi z amerického útulku Angels Among Us
Psi z amerického útulku Angels Among Us | Foto: Facebook Angels Among Us Pet Rescue

AtlantaFacebook opět zachraňoval životy. Tentokrát šlo o dva psy, kteří měli být utraceni. Snímek zveřejněný na profilu zvířecího útulku Angels Among Us totiž vyvolal široký ohlas mezi lidmi. Fenky Kala a Keira teď našly svůj domov, informoval The Daily Mail.

"Já jsem Kala a tohle je Keira. Strašně se bojíme. Lidé, kteří tu pracují, si právě řekli, že dnes je náš den. Chtějí nás zabít," napsali ošetřovatelé jménem svých zvířecích svěřenců.

"Někdo z vás nás musí zachránit, nebo dnes zemřeme,“ vyslali lidé z útulku posléze prosbu.

Příspěvek se během první hodiny od svého zveřejnění dočkal širokého ohlasu, dodnes ho sdílelo přes 14 tisíc lidí, dalších pět tisíc ho okomentovalo. Díky tomu byli oba dva psi za necelé dvě hodiny převezeni na veterinární prohlídku, po které se jich ujali noví majitelé. V budoucnu totiž budou dělat radost dětem v dětském domově.

Útulku se rovněž podařilo na základě ohlasu vybrat finanční i hmotné dary. "Děkujeme za všechny peníze a věci a také za záchranu Kaly a Keiry. To je přesně důvod, proč to všechno děláme," poděkovali lidé z Angels Among Us na Facebooku.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy