Číšník dostal královské spropitné. Host mu chtěl splnit sny

Magazín Magazín
26. 7. 2015 10:18
Mladý číšník ze Spojených států amerických dostal od neznámého zákazníka nestandardně vysoké spropitné, aby si splnil svá přání a sny.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Repro YouTube

Frankfort (lllinois) - Výjimečně vysoké spropitné dostal mladý číšník Brendan Mottill z amerického státu Illinois. Štědrý a s obsluhou velmi spokojený zákazník mu totiž kromě útraty (20 dolarů) zaplatil navíc tisíc dolarů, informoval britský deník Metro.

"Spadla mi úplně čelist. Nemohl jsem vůbec nic dělat, v takovém jsem byl šoku," líčil číšník z restaurace Smokey Barque BBQ své pocity, když si všiml netradičně vysoké částky navíc.

Štědrého zákazníka se pak snažil ještě dohnat a peníze mu vrátit. "Okamžitě zmizel, ale nechal mi tady neuvěřitelně milý vzkaz,“ dodal.

Zákazník chtěl mladíkovi přilepšit a udělat zkrátka milou věc. Spropitné totiž tvoří většinu jeho nepříliš vysoké mzdy.

"Milá Brendane, děkujeme vám za to, jak jste nás obsloužil. Nevím, jaké máte sny a přání, doufám, že vám peníze ode mne pomohou. Podle mého je dnešní svět plný negativních věcí. Měli bychom k sobě být milejší," napsal neznámý muž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy