Instagram jako boj proti předsudkům. Transgender umělec odhalil na fotkách své soukromí

jaz
4. 3. 2016 10:00
Americký umělec otevřel své soukromí světu, aby ukázal, jak může vypadat běžný život transgender člověka. Muž sdílí na Instagramu selfíčka, která ho zachycují například v práci nebo nahého před zrcadlem v koupelně. Mladý umělec tak chce dodat odvahu ostatním lidem a nezkreslovat problematiku, jak to často podle něj dělají média.
Foto: Sawyer DeVuyst / Instagram

Transgender umělec Sawyer DeVuyst se od října 2014 každý den fotografuje v každodenních situacích a snímky poté sdílí na sociální síti Instagram.

Třicetiletý umělec se snaží veřejnosti ukázat, jak ve skutečnosti vypadá život trans komunity. 

"Řada médií nás špatně interpretuje," řekl BuzzFeed Sawyer DeVuyst, který již sedm let žije jako muž.

Umělec, model a výrobce nábytku z New Yorku otevřeně ukazuje chvilky se svými domácími mazlíčky, nepořádek, který má v bytě, i jizvy po odstranění prsou, jež jsou součástí jeho proměny v muže.

"Nahý jsem se viděl, až když mi bylo asi 23. Nikdy jsem se na sebe nedíval do zrcadla," vysvětluje své strachy mladý umělec.

Fotky neupravuje, přestože mnohá média jeho styl přirovnávají k fotografům osmdesátých let, jako byla Nan Goldinová nebo Philip-Lorca diCorcia. Jeho cílem je totiž ukázat svůj život, jaký je, a bez příkras.

"Psala mi spousta trans lidí, kteří mi děkovali," říká Sawyer. Rád by vyzdvihl téma trans komunity, kterému není v mainstreamových médiích dáván dostatečný prostor. Navíc snímky slouží i zainteresovaným trans lidem. Ti mohou z pohledu do Sawyerova soukromí zjistit, že i oni mohou žít naplněný a spokojený život.

Fotografický projekt Mine ještě není u konce, Sawyer DeVuyst ale už plánuje další s názvem Theirs, kdy bude fotit místo sebe jiné trans muže.

Toronto, ON, 5/7.

Fotka zveřejněná uživatelem Mine (@sawyermine),

Queens, NY, 11/29.

Fotka zveřejněná uživatelem Mine (@sawyermine),

 

Právě se děje

Další zprávy