Homosexuálnímu páru se narodil syn. Facebook se bouří

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
5. 7. 2014 10:00
Kanadské fotografce se podařilo zachytit reakci dvou novopečených tatínků na porodním sále, když si poprvé pochovali své dítě.
Foto: Facebook / Lindsay Foster

Gananoque (Ontario) – BJ Barone a Frankie Nelson si coby dva homosexuálové najali náhradní matku, aby jim porodila prvního potomka, syna Mila.

Žena, která dítě přivedla na svět, má manžela a dvě vlastní děti. Milo není její biologický syn, ale přirostl jí k srdci a podle všeho byla moc ráda, že mohla páru pomoct. Porod a bezprostřední emoce na porodním sále zaznamenala kanadská fotografka Lindsay Foster, kterou si BJ a Frankie pozvali.

Foto: Facebook / Lindsay Foster

"Jsou to dva úžasní lidé. Cítili všechny emoce, které každý nastávající rodič cítí," nechala se slyšet Lindsay Foster. "Ptali se na vše náhradní matky, porodních asistentek a vzdělávali také sami sebe, jak nejlépe mohli, aby se připravili na příchod svého syna. Jsem na ně hrdá," dodala Lindsay Foster. Fotky novorozence pořízené přímo na porodním sále pak vystavila na svůj Facebook.

Milo se narodil 27. června a bezprostředně po porodu si ho tatínkové přitiskli na holou hruď, což je kontakt, který je v prvních okamžicích dítěte důležitý. Přesto se pod fotkami objevily homofobní komentáře, které poukazovaly na to, že otcové byli při porodu zcela nazí. To ale není podle fotografky pravda.

Foto: Facebook / Frankie Nelson

"Máme to štěstí mít krásného a zdravého chlapečka. Respektujeme všechny komentáře, i když nemusíme souhlasit s těmi negativními. Naštěstí ty pozitivní převažují," vyjádřili se novopečení tátové na sociální síti. "Milo se narodil během World Pride (akce na podporu LBGT komunity, pozn. red.). Láska nemá žádnou barvu ani pohlaví, ani sexuální preferenci. Láska je bezpodmínečná. Děkujeme z celého srdce."

 

Právě se děje

Další zprávy