Obrazem: Mrtvé místo před nádražím v Plzni ožilo. V kontejnerech je kavárna i bufet

Obrazem: Mrtvé místo před nádražím v Plzni ožilo. V kontejnerech je kavárna i bufet
Z věže si návštěvníci z jiného kraje mohou udělat rychlý přehled o hlavních dominantách Plzně.
Paluba je zakončená dřevěnými pobytovými schody a navazuje na univerzální prostor, který slouží jako rozšíření veřejného prostranství pro příležitostné akce.
Z místa, kudy lidé neradi procházeli, je tak zóna, kde tráví čas i místní.
Dlouho zanedbané území u hlavního plzeňského nádraží se rychle a levně proměnilo v místo, kde to přes den žije. Radnice v něm dočasně nechala postavit kontejnery a takzvanou instantní architekturu, která se dá snadno složit i rozmontovat.
Foto: Matěj Hošek
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 1. 2022 6:00
Zanedbané prostranství u hlavního nádraží v Plzni zpestřila dočasná kulturní zóna postavená převážně z lodních kontejnerů. Nově tu jsou kavárny, bufety, informace i vyhlídka. Místem denně projdou davy lidí, a je tak pomyslnou vstupní branou do města.

Plzeň má s územím dlouhodobé plány. Vzniknou tu nové stavby, dostavba bloků domů podél Sirkové ulice, autobusový terminál i zrekonstruovaná křižovatka Americká-Sirková. Realizace je ale na dlouhé lokte.

"Vzhledem k významu a využívanosti místa nelze čekat na dokončení zásadních projektů v úplném provizoriu. Pop-up projekt nazvaný Paluba Hamburk představuje dočasné řešení před dokončením dalších etap terminálu, a tak kromě obecného zlepšení kvality prostředí zajišťuje i základní zázemí pro cestující, návštěvníky, ale i místní," myslí si vedoucí úseku veřejného prostoru v Plzni, architekt Jaroslav Holler.

Návrh na dočasné zlepšení místa vypracoval ateliér Projectstudio8 a hlavním dodavatelem modulů byla společnost Cubespace, která se podílela například už na stavbě pražského marketu Manifesto. Podívejte se, jak to teď vypadá u nádraží v Plzni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy