Obrazem: Mrtvé místo před nádražím v Plzni ožilo. V kontejnerech je kavárna i bufet

Obrazem: Mrtvé místo před nádražím v Plzni ožilo. V kontejnerech je kavárna i bufet
Z věže si návštěvníci z jiného kraje mohou udělat rychlý přehled o hlavních dominantách Plzně.
Paluba je zakončená dřevěnými pobytovými schody a navazuje na univerzální prostor, který slouží jako rozšíření veřejného prostranství pro příležitostné akce.
Z místa, kudy lidé neradi procházeli, je tak zóna, kde tráví čas i místní.
Dlouho zanedbané území u hlavního plzeňského nádraží se rychle a levně proměnilo v místo, kde to přes den žije. Radnice v něm dočasně nechala postavit kontejnery a takzvanou instantní architekturu, která se dá snadno složit i rozmontovat.
Foto: Matěj Hošek
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 1. 2022 6:00
Zanedbané prostranství u hlavního nádraží v Plzni zpestřila dočasná kulturní zóna postavená převážně z lodních kontejnerů. Nově tu jsou kavárny, bufety, informace i vyhlídka. Místem denně projdou davy lidí, a je tak pomyslnou vstupní branou do města.

Plzeň má s územím dlouhodobé plány. Vzniknou tu nové stavby, dostavba bloků domů podél Sirkové ulice, autobusový terminál i zrekonstruovaná křižovatka Americká-Sirková. Realizace je ale na dlouhé lokte.

"Vzhledem k významu a využívanosti místa nelze čekat na dokončení zásadních projektů v úplném provizoriu. Pop-up projekt nazvaný Paluba Hamburk představuje dočasné řešení před dokončením dalších etap terminálu, a tak kromě obecného zlepšení kvality prostředí zajišťuje i základní zázemí pro cestující, návštěvníky, ale i místní," myslí si vedoucí úseku veřejného prostoru v Plzni, architekt Jaroslav Holler.

Návrh na dočasné zlepšení místa vypracoval ateliér Projectstudio8 a hlavním dodavatelem modulů byla společnost Cubespace, která se podílela například už na stavbě pražského marketu Manifesto. Podívejte se, jak to teď vypadá u nádraží v Plzni.

 

Právě se děje

Další zprávy