Do Oblasti 51 chtějí vtrhnout už dva miliony lidí, Facebook událost omylem smazal

Magazín Magazín
7. 8. 2019 11:30
Schovává americká armáda před světem důkazy o existenci mimozemšťanů? O tom se v září chtějí přesvědčit už dva miliony lidí, kteří se na Facebooku přihlásili k akci Vezmeme Oblast 51 útokem: Všechny nás zastavit nedokážou. Přestože jde o nadsázku a internetový happening, armáda celou událost monitoruje a píší o ní i světová média. Facebook o víkendu událost smazal kvůli porušení pravidel. Později se za to omluvil a stránka je opět aktivní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Za akcí stojí Matty Roberts, podle kterého jde o vtip. Rodáka z Kalifornie překvapilo, jak velký zájem událost vyvolala. Nepředpokládal, že se mu "útok na Oblast 51" takhle vymkne z rukou.

"Čekal jsem tři dny a bylo tam přihlášených tak 40 lidí. Pak se tam nahrnuly davy, vůbec nevím odkud," řekl muž televizní stanici KLAS-TV, kterého k založení události inspiroval rozhovor dvou odborníků na téma mimozemského života.

Roberts původně nechtěl odhalit svou identitu a novinářům odmítal poskytovat rozhovory. Bál se, že mu na dveře zaklepou agenti FBI.

Z události se v uplynulých týdnech stala virální senzace, kterou podpořili například herci Keanu Reeves a Chuck Norris. Lidé se na sociálních sítích předhánějí v kuriózních plánech "útoku" a ukazují, co budou dělat se svým mimozemšťanem, kterého si z Oblasti 51 odnesou.

V sobotu ale všechny zúčastněné zaskočila zpráva, že Facebook událost, ke které jsou k 7. srpnu přihlášeny dva miliony lidí, smazal. Důvodem bylo porušení pravidel. Správci sociální sítě o pár dnů později připustili, že šlo o chybu, a stránka je opět aktivní.

Přestože je vše míněno jako nadsázka, letectvo americké armády raději zůstane v pozoru, kdyby se někteří lidé rozhodli vzít akci vážně.

Americká vláda začala Oblast 51 využívat v 50. letech minulého století k testování špionážního letounu U2. Až do roku 2013 však popírala, že má toto výzkumné středisko k dispozici.

Video: Bylo to UFO? Nad Irskem přelétl neznámý předmět

Bylo to UFO? Nad Irskem přeletěl neznámý zářivý předmět | Video: Twitter, Youtube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy