Do Oblasti 51 chtějí vtrhnout už dva miliony lidí, Facebook událost omylem smazal

Magazín Magazín
7. 8. 2019 11:30
Schovává americká armáda před světem důkazy o existenci mimozemšťanů? O tom se v září chtějí přesvědčit už dva miliony lidí, kteří se na Facebooku přihlásili k akci Vezmeme Oblast 51 útokem: Všechny nás zastavit nedokážou. Přestože jde o nadsázku a internetový happening, armáda celou událost monitoruje a píší o ní i světová média. Facebook o víkendu událost smazal kvůli porušení pravidel. Později se za to omluvil a stránka je opět aktivní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Za akcí stojí Matty Roberts, podle kterého jde o vtip. Rodáka z Kalifornie překvapilo, jak velký zájem událost vyvolala. Nepředpokládal, že se mu "útok na Oblast 51" takhle vymkne z rukou.

"Čekal jsem tři dny a bylo tam přihlášených tak 40 lidí. Pak se tam nahrnuly davy, vůbec nevím odkud," řekl muž televizní stanici KLAS-TV, kterého k založení události inspiroval rozhovor dvou odborníků na téma mimozemského života.

Roberts původně nechtěl odhalit svou identitu a novinářům odmítal poskytovat rozhovory. Bál se, že mu na dveře zaklepou agenti FBI.

Z události se v uplynulých týdnech stala virální senzace, kterou podpořili například herci Keanu Reeves a Chuck Norris. Lidé se na sociálních sítích předhánějí v kuriózních plánech "útoku" a ukazují, co budou dělat se svým mimozemšťanem, kterého si z Oblasti 51 odnesou.

V sobotu ale všechny zúčastněné zaskočila zpráva, že Facebook událost, ke které jsou k 7. srpnu přihlášeny dva miliony lidí, smazal. Důvodem bylo porušení pravidel. Správci sociální sítě o pár dnů později připustili, že šlo o chybu, a stránka je opět aktivní.

Přestože je vše míněno jako nadsázka, letectvo americké armády raději zůstane v pozoru, kdyby se někteří lidé rozhodli vzít akci vážně.

Americká vláda začala Oblast 51 využívat v 50. letech minulého století k testování špionážního letounu U2. Až do roku 2013 však popírala, že má toto výzkumné středisko k dispozici.

Video: Bylo to UFO? Nad Irskem přelétl neznámý předmět

Bylo to UFO? Nad Irskem přeletěl neznámý zářivý předmět | Video: Twitter, Youtube
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy