Cenzura opilého Sováka a nebezpečná dětská nemoc. Takto dnes vypadá Dlouhý Janek

Blahoslav Baťa Jakub Zuzánek Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek
29. 12. 2020 7:30
Představitel Dlouhého Janka z filmu Ať žijí duchové! se podíval na místo natáčení známé rodinné komedie. Bývalý dětský herec Jiří Procházka (56) ukázal na hradě Krakovec, jak vznikla známá scéna s taškou, a vyprávěl o části scénáře, který se z ideologických důvodů do filmu vůbec nedostal.
Bývalý dětský herec Jiří Procházka vzpomíná na natáčení filmu Ať žijí duchové! | Video: Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek

Kastelán Jiří Sobek v reportáži, která se natáčela na jaře 2020, popsal, jak to doopravdy bylo s opravou střechy.

Jiří Procházka, který se v současnosti živí jako zvukař, také prozradil, kolik měl dablérů, co si koupil za honorář a proč nelituje, že se nestal hercem. Snímek Ať žijí duchové! vysílá TV Nova na přelomu roku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy