Dívka se po městě projela nahá na kole. Vybírala tak peníze na prevenci sebevražd

Magazín Magazín
2. 12. 2020 17:07
Kerri Barnesová ujela po londýnských ulicích nahá na kole 16 kilometrů. Chtěla tak získat peníze pro neziskovou organizaci zaměřenou na péči o duševní zdraví.
Dívka se po městě projela nahá na kole. Získala statisíce na prevenci sebevražedného chování | Video: Twitter/KerriCyclesNude

Ženu k netradičnímu gestu podnítila sebevražda jejího bratrance i statistiky upozorňující na horšící se duševní zdraví Britů. Se spolubydlící proto přemýšlely, jak vybrat peníze pro neziskovou organizaci věnující se prevenci sebevražd. A přestože je nahá jízda na kole napadla nejdříve jako žert, Kerri se nápad natolik zalíbil, že poslední listopadovou neděli usedla ve spodním prádle a se zakrytými prsy na jízdní kolo.

"Chtěla jsem poukázat na rostoucí počet sebevražd a také zvýšit povědomí o jejich prevenci. A také jsem si přála vybrat peníze pro neziskovku MIND, která během druhého lockdownu zaznamenala nejvyšší počet telefonátů," řekla žena webu LadBible.

Přátelé považovali Kerrinu nahou jízdu Londýnem za bláznovství, ale nakonec ji podpořili a ujeli pár kilometrů s ní, byť byli oblečení. "Dala jsem pak fotky i video na sociální sítě a reakce byly ohromně pozitivní."

Kerri se na jízdu důkladně připravovala a otužovala se ve studené sprše, ale počasí ji samotnou překvapilo. "Byla zatracená zima," vzpomíná se smíchem. K nahé Kerri se během cesty Londýnem připojili náhodní lidé, z Hyde Parku s ní chvíli jeli například sportovci na kolečkových bruslích. Ženu povzbuzovali i řidiči z aut.

Kerri nakonec vybrala sedm tisíc liber (v přepočtu 204 tisíc korun), ale ve své snaze nekončí. V internetové sbírce by ráda sumu zakulatila na 10 tisíc liber.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy