Dívka se po městě projela nahá na kole. Vybírala tak peníze na prevenci sebevražd

Magazín Magazín
2. 12. 2020 17:07
Kerri Barnesová ujela po londýnských ulicích nahá na kole 16 kilometrů. Chtěla tak získat peníze pro neziskovou organizaci zaměřenou na péči o duševní zdraví.
Dívka se po městě projela nahá na kole. Získala statisíce na prevenci sebevražedného chování | Video: Twitter/KerriCyclesNude

Ženu k netradičnímu gestu podnítila sebevražda jejího bratrance i statistiky upozorňující na horšící se duševní zdraví Britů. Se spolubydlící proto přemýšlely, jak vybrat peníze pro neziskovou organizaci věnující se prevenci sebevražd. A přestože je nahá jízda na kole napadla nejdříve jako žert, Kerri se nápad natolik zalíbil, že poslední listopadovou neděli usedla ve spodním prádle a se zakrytými prsy na jízdní kolo.

"Chtěla jsem poukázat na rostoucí počet sebevražd a také zvýšit povědomí o jejich prevenci. A také jsem si přála vybrat peníze pro neziskovku MIND, která během druhého lockdownu zaznamenala nejvyšší počet telefonátů," řekla žena webu LadBible.

Přátelé považovali Kerrinu nahou jízdu Londýnem za bláznovství, ale nakonec ji podpořili a ujeli pár kilometrů s ní, byť byli oblečení. "Dala jsem pak fotky i video na sociální sítě a reakce byly ohromně pozitivní."

Kerri se na jízdu důkladně připravovala a otužovala se ve studené sprše, ale počasí ji samotnou překvapilo. "Byla zatracená zima," vzpomíná se smíchem. K nahé Kerri se během cesty Londýnem připojili náhodní lidé, z Hyde Parku s ní chvíli jeli například sportovci na kolečkových bruslích. Ženu povzbuzovali i řidiči z aut.

Kerri nakonec vybrala sedm tisíc liber (v přepočtu 204 tisíc korun), ale ve své snaze nekončí. V internetové sbírce by ráda sumu zakulatila na 10 tisíc liber.

 

Právě se děje

před 20 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy