Dívka poslala omylem svou fotku na jiné číslo. Pomohla tím vybrat peníze na léčbu chlapce

Magazín Magazín
2. 4. 2018 11:03
Ne všechny zprávy poslané na nesprávné číslo mají špatný konec. Američanka během nakupování šatů odeslala svou fotku někomu jinému. Díky omylu se však podařilo vybrat peníze na léčbu čtyřletého chlapce trpícího leukemií.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Američanka Sydney Useltonová vybírala oblečení na společenskou akci ve škole a chtěla poslat fotky kamarádce. Místo jí však fotku sebe v černých šatech poslala na zcela jiné číslo. Snímky přišly Tonymu Woodovi, otci šesti dětí ze Spring Hill v Tennessee.

"Hádám, že zpráva byla určena někomu jinému. Moje žena není doma, takže nemůžu znát její názor, ale děti i já si myslíme, že v šatech vypadáš báječně! Měla by sis je určitě vzít!" odepsal Wood dívce a přiložil fotku svých dětí s palcem nahoře.

Vtipný omyl zveřejnila kamarádka dívky Mandi Millerová na Twitteru a příspěvek se začal rychle šířit. Wood to na Facebooku podle serveru Independent komentoval tím, že chtěl dívku potěšit a najednou jsou jeho děti slavné na Twitteru.

Omyl skončil dobrým skutkem

Zájem, jejž špatně poslaná fotka vyvolala, však nakonec pomohl dobré věci. Jeden ze synů Woodových totiž trpí leukemií a v době, kdy otec dívce odpovídal, byl čtyřletý Kaizler i se svou matkou na chemoterapii.

Chlapec bojuje s nemocí již dva roky a Tony Wood v roce 2015 založil na GoFundMe stránku na podporu financování jeho léčby. Od chvíle, co se historka se zatoulanou fotkou objevila na Twitteru, začaly rodině chodit peníze od dosud neznámých lidí. Místo 10 tisíc dolarů (v přepočtu 207 tisíc korun), ve které rodiče doufali, vybrali nakonec téměř 56 tisíc dolarů, tedy 1,16 milionu korun.

Jako poděkování uživatelům Twitteru zveřejnil otec fotku Kaizlera se zvednutým palcem. "Je to větší požehnání, než by si dokázal kdokoliv pomyslet," řekl tatínek. Všichni aktéři příběhu se také naživo setkali v televizním pořadu Pickler and Ben. Dorazila Sydney Useltonová v koupených černých šatech i Kaizler.

Na oplátku za štěstí, které Woodovým zápletka s fotkou přinesla, se teď na GoFundMe snaží vybrat peníze na léčbu jiného rakovinou postiženého hocha.

Video: Zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová v DVTV

V roce 2017 jsme vybrali okolo 20 mil. korun, příběhy dětí mají i šťastné konce. Nemocnicím chybí základní věci, třeba postýlky, říká Pizingerová | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy