Dítě v balónu byl podvod. Rodiče jsou herci

Report
19. 10. 2009 7:35
USA - Miliony lidí na celém světě v pátek s napětím sledovaly, jak vzduchem nekontrolovaně letí balón, ve kterém měl být ukrytý šestiletý Falcon Heene.

Americké televize kvůli tomu přerušily i vysílání projevu Baracka Obamy. Teď se podle policie potvrdilo, že šlo od začátku o podvod.

Pochybnosti případ vzbudil hned v pátek, když se po přistání balónu ukázalo, že v něm nikdo není. Chlapce po několika hodinách objevili rodiče schovaného doma v garáži. Prý se bál ozvat, když viděl, jak ho všichni hledají.

Že Falcon vzlétl v balónu měl rodičům oznámit jeho bratr. Ti pak zburcovali policii.

A tři dny po incidentu mají policisté jasno: od začátku šlo o podvod narežírovaný rodiči chlapce.

Coloradský šerif Jim Alderden podle BBC novinářům řekl, že rodiče chlapce jsou profesionálními herci.

"Sehráli pro nás hezké divadlo a my jim na to skočili," přiznal policista.

Vše pro roli

Pravda podle Alderdena vyšla najevo při rozhovoru, který rodina poskytla moderátorovi Larrymu Kingovi v televizi CNN. Šestiletý chlapec v něm o svém skrývání mluvil jako o "představení".

A jaký měl být motiv podvodu? Herci Richard a Mayumi Heeneovi podle policie doufali, že jim publicita pomůže sehnat angažmá v televizní reality show.

Policisté zatím nikoho nezatkli, ale rodiče mohou být obviněni ze spiknutí, což by v případě odsouzení mohlo znamenat až šest let vězení.

Rodiče nicméně stále trvají na tom, že nic nehráli. A jejich právník poukazuje na to, že o případném spiknutí policie nemá žádné hmatatelné důkazy.

 

Právě se děje

Další zprávy