Diana vyhrožovala Camille smrtí, odhaluje životopis rodiny

jaz
10. 9. 2014 10:30
Známá autorka životopisů královské rodiny vydává další knihu, ve které odhaluje nové detaily z dětství prince Harryho a princezny Diany.
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem | Foto: ČTK

Londýn Spisovatelka a novinářka Penny Junor vydala 9. září novou knihu s názvem Princ Harry: Bratr, voják, syn. Životopis v pořadí pátého následníka trůnu odhaluje složité a osamělé dětství, nenávist panující mezi rodiči i hysterické scény princezny Diany.

Oblíbený člen královské rodiny, který svými večírky dělá babičce královně Alžbětě vrásky na čele, oslaví v polovině září své 30. narozeniny. Penny Junor se v nové knize snaží proniknout za obraz prezentovaný v médiích a zjistit, kdo vlastně princ Harry opravdu je.

Jak informoval deník Daily Mail, novinářka musela začít právě u rodičů a jejich nelehkého vztahu, který podle knihy výrazně ovlivnil Harryho život.

Spisovatelka líčí domácí atmosféru, ve které oba princové vyrůstali. Malý Harry byl v prvních letech svého dětství velmi tichý chlapec, který těžko nesl hádky, osamělost i citové projevy princezny Diany.

Už ve svých osmi letech, v roce 1993, poprvé trávil dovolenou sám se svým o dva roky starším bratrem Williamem bez rodičů, kteří se dva roky nato veřejně rozešli.

Výhrůžky i deprese

Diana, která podle knihy trpěla podezíravostí snad ke všem ve svém okolí, přestala navštěvovat svého psychiatra, přestože ji po narození Williama sužovala poporodní deprese. Svou majetnickou lásku projevovala chlapcům nejen neustálými otázkami "Kdo tě miluje nejvíc?", ale i propouštěním každé chůvy, kterou si oba zamilovali.

Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto.
Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto. | Foto: Profimédia

Deprese, porucha příjmu potravy i sebepoškozování dopadaly na okolí princezny Diany v podobě nenávistných anonymních dopisů, které rozesílala. Dokonce telefonovala i milence prince Charlese, kterou děsila uprostřed noci, když Camilla trávila čas ve svém venkovském domě. "Poslala jsem někoho, aby tě zabil. Jsem venku na zahradě, podívej se skrz okno," zněl údajně jeden z Dianiných telefonátů.

Charles své ženě podle Penny Juno ve všem vyhověl, přestože během hysterických záchvatů odcházel a nechával ji samotnou. Dokonce vyhodil i rodinného psa Harveye, kterého nesnesla.

Harry ztratil matku dva týdny před svými 13. narozeninami. Do té doby trpěl novinovými titulky, které se k němu dostávaly navzdory snaze Buckinghamského paláce chlapce ochránit.

Stal se ale z něho zábavný mladý muž, kterého mají lidé rádi. Kromě bujarých alkoholových večírků se věnuje stejně jako jeho matka charitě a je členem armádních pilotů RAF, se kterými sloužil v Afghánistánu.

Podle knihy řada princových kritiků schvaluje, že s největší pravděpodobností nenastoupí na britský trůn. Označují ho totiž doslova za nepředvídatelného.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy