Diana vyhrožovala Camille smrtí, odhaluje životopis rodiny

jaz
10. 9. 2014 10:30
Známá autorka životopisů královské rodiny vydává další knihu, ve které odhaluje nové detaily z dětství prince Harryho a princezny Diany.
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem | Foto: ČTK

Londýn Spisovatelka a novinářka Penny Junor vydala 9. září novou knihu s názvem Princ Harry: Bratr, voják, syn. Životopis v pořadí pátého následníka trůnu odhaluje složité a osamělé dětství, nenávist panující mezi rodiči i hysterické scény princezny Diany.

Oblíbený člen královské rodiny, který svými večírky dělá babičce královně Alžbětě vrásky na čele, oslaví v polovině září své 30. narozeniny. Penny Junor se v nové knize snaží proniknout za obraz prezentovaný v médiích a zjistit, kdo vlastně princ Harry opravdu je.

Jak informoval deník Daily Mail, novinářka musela začít právě u rodičů a jejich nelehkého vztahu, který podle knihy výrazně ovlivnil Harryho život.

Spisovatelka líčí domácí atmosféru, ve které oba princové vyrůstali. Malý Harry byl v prvních letech svého dětství velmi tichý chlapec, který těžko nesl hádky, osamělost i citové projevy princezny Diany.

Už ve svých osmi letech, v roce 1993, poprvé trávil dovolenou sám se svým o dva roky starším bratrem Williamem bez rodičů, kteří se dva roky nato veřejně rozešli.

Výhrůžky i deprese

Diana, která podle knihy trpěla podezíravostí snad ke všem ve svém okolí, přestala navštěvovat svého psychiatra, přestože ji po narození Williama sužovala poporodní deprese. Svou majetnickou lásku projevovala chlapcům nejen neustálými otázkami "Kdo tě miluje nejvíc?", ale i propouštěním každé chůvy, kterou si oba zamilovali.

Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto.
Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto. | Foto: Profimédia

Deprese, porucha příjmu potravy i sebepoškozování dopadaly na okolí princezny Diany v podobě nenávistných anonymních dopisů, které rozesílala. Dokonce telefonovala i milence prince Charlese, kterou děsila uprostřed noci, když Camilla trávila čas ve svém venkovském domě. "Poslala jsem někoho, aby tě zabil. Jsem venku na zahradě, podívej se skrz okno," zněl údajně jeden z Dianiných telefonátů.

Charles své ženě podle Penny Juno ve všem vyhověl, přestože během hysterických záchvatů odcházel a nechával ji samotnou. Dokonce vyhodil i rodinného psa Harveye, kterého nesnesla.

Harry ztratil matku dva týdny před svými 13. narozeninami. Do té doby trpěl novinovými titulky, které se k němu dostávaly navzdory snaze Buckinghamského paláce chlapce ochránit.

Stal se ale z něho zábavný mladý muž, kterého mají lidé rádi. Kromě bujarých alkoholových večírků se věnuje stejně jako jeho matka charitě a je členem armádních pilotů RAF, se kterými sloužil v Afghánistánu.

Podle knihy řada princových kritiků schvaluje, že s největší pravděpodobností nenastoupí na britský trůn. Označují ho totiž doslova za nepředvídatelného.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy