Diana vyhrožovala Camille smrtí, odhaluje životopis rodiny

jaz
10. 9. 2014 10:30
Známá autorka životopisů královské rodiny vydává další knihu, ve které odhaluje nové detaily z dětství prince Harryho a princezny Diany.
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem
Lady Diana se svými syny a princem Charlesem | Foto: ČTK

Londýn Spisovatelka a novinářka Penny Junor vydala 9. září novou knihu s názvem Princ Harry: Bratr, voják, syn. Životopis v pořadí pátého následníka trůnu odhaluje složité a osamělé dětství, nenávist panující mezi rodiči i hysterické scény princezny Diany.

Oblíbený člen královské rodiny, který svými večírky dělá babičce královně Alžbětě vrásky na čele, oslaví v polovině září své 30. narozeniny. Penny Junor se v nové knize snaží proniknout za obraz prezentovaný v médiích a zjistit, kdo vlastně princ Harry opravdu je.

Jak informoval deník Daily Mail, novinářka musela začít právě u rodičů a jejich nelehkého vztahu, který podle knihy výrazně ovlivnil Harryho život.

Spisovatelka líčí domácí atmosféru, ve které oba princové vyrůstali. Malý Harry byl v prvních letech svého dětství velmi tichý chlapec, který těžko nesl hádky, osamělost i citové projevy princezny Diany.

Už ve svých osmi letech, v roce 1993, poprvé trávil dovolenou sám se svým o dva roky starším bratrem Williamem bez rodičů, kteří se dva roky nato veřejně rozešli.

Výhrůžky i deprese

Diana, která podle knihy trpěla podezíravostí snad ke všem ve svém okolí, přestala navštěvovat svého psychiatra, přestože ji po narození Williama sužovala poporodní deprese. Svou majetnickou lásku projevovala chlapcům nejen neustálými otázkami "Kdo tě miluje nejvíc?", ale i propouštěním každé chůvy, kterou si oba zamilovali.

Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto.
Lady Diana a princové William a Harry. ilustrační foto. | Foto: Profimédia

Deprese, porucha příjmu potravy i sebepoškozování dopadaly na okolí princezny Diany v podobě nenávistných anonymních dopisů, které rozesílala. Dokonce telefonovala i milence prince Charlese, kterou děsila uprostřed noci, když Camilla trávila čas ve svém venkovském domě. "Poslala jsem někoho, aby tě zabil. Jsem venku na zahradě, podívej se skrz okno," zněl údajně jeden z Dianiných telefonátů.

Charles své ženě podle Penny Juno ve všem vyhověl, přestože během hysterických záchvatů odcházel a nechával ji samotnou. Dokonce vyhodil i rodinného psa Harveye, kterého nesnesla.

Harry ztratil matku dva týdny před svými 13. narozeninami. Do té doby trpěl novinovými titulky, které se k němu dostávaly navzdory snaze Buckinghamského paláce chlapce ochránit.

Stal se ale z něho zábavný mladý muž, kterého mají lidé rádi. Kromě bujarých alkoholových večírků se věnuje stejně jako jeho matka charitě a je členem armádních pilotů RAF, se kterými sloužil v Afghánistánu.

Podle knihy řada princových kritiků schvaluje, že s největší pravděpodobností nenastoupí na britský trůn. Označují ho totiž doslova za nepředvídatelného.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy