Děti z SOS vesniček si plní sen na fotografiích Herberta Slavíka

komerční obsah
20. 10. 2015 20:16
Pomoc našich partnerů je pro nás důležitá. Obzvlášť tehdy, když je taková spolupráce dlouhodobá. A to rozhodně platí o našem partnerství s Hypoteční bankou, jehož patnáctileté výročí letos oslavíme.
Foto: komerční obsah

Hypoteční banka za tuto dobu na zlepšení podmínek našich dětí i jejich pěstounů věnovala částku přesahující pět milionů korun. Jen loni to bylo více než půl milionu korun a dá se předpokládat, že i za letošní rok 2016 tato částka bude minimálně ve stejné výši.

 Vyvrcholení oslav výročí

 V rámci oslav spolupráce Hypoteční banka navíc připravila aktivitu speciálně určenou pro tuto příležitost. Je jí veřejná aukce na zpravodajském webu Aktuálně.cz, jejímž předmětem budou fotografie našich malých obyvatel karlovarské SOS vesničky. Ti se podle svého výběru mohli na jeden den proměnit ve známou postavičku podle vlastního výběru. Výsledek jejich přání pak se svým týmem zachytil Herbert Slavík, jeden z nejlepších českých fotografů současnosti.

 „Tato aukce bude symbolickým vyvrcholením proběhlých patnácti let, které uběhly od začátku naší spolupráce s SOS dětskými vesničkami. Vesničky a hlavně náhradní rodiče za tu dobu daly domov desítkám dětí, které už dnes, a dost dobře možná i díky Hypoteční bance, mají domovy vlastní. Těm menším, pro které je některá z vesniček stále ještě jediným domovem, chce Hypoteční banka společně s ostatními pomáhat,“ říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Aukce fotografií 

 

Fotografie přibližně padesátky našich dětí vznikly v létě během víkendu, kdy zaměstnanci Hypoteční banky pomáhali vylepšovat areál karlovarské SOS dětské vesničky. Ty nejlepší fotografie jsou nyní nachystány do aukce. Předtím ale ještě proběhla jejich jednodenní výstava v budově Národního divadla. V úterý 25. 10. ji zahájila slavnostní vernisáž, na níž nechyběli naši zástupci Hypoteční banky, autor fotografií Herbert Slavík, členové vedení mediálního domu Economia, na jehož webu Aktuálně.cz aukce proběhne, a největší partneři Hypoteční banky.

 Následující den pak byly fotografie přesunuty na centrálu Hypoteční banky, aby si je mohli prohlédnout všichni její zaměstnanci. To hlavní, tedy aukce celkem 12 fotografií, byla zahájena prvního listopadu v patnáct hodin a potrvá tři dny. A co se bude dít s penězi získanými z dražby fotografií? Hypoteční banka je pošle zpět našim dětem a jejich pěstounům do naší nadace a následně budou použity na zlepšení kvality bydlení v našich SOS dětských vesničkách.

Text obsahuje komerční sdělení.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy