Děti z SOS vesniček si plní sen na fotografiích Herberta Slavíka

komerční obsah
20. 10. 2015 20:16
Pomoc našich partnerů je pro nás důležitá. Obzvlášť tehdy, když je taková spolupráce dlouhodobá. A to rozhodně platí o našem partnerství s Hypoteční bankou, jehož patnáctileté výročí letos oslavíme.
Foto: komerční obsah

Hypoteční banka za tuto dobu na zlepšení podmínek našich dětí i jejich pěstounů věnovala částku přesahující pět milionů korun. Jen loni to bylo více než půl milionu korun a dá se předpokládat, že i za letošní rok 2016 tato částka bude minimálně ve stejné výši.

 Vyvrcholení oslav výročí

 V rámci oslav spolupráce Hypoteční banka navíc připravila aktivitu speciálně určenou pro tuto příležitost. Je jí veřejná aukce na zpravodajském webu Aktuálně.cz, jejímž předmětem budou fotografie našich malých obyvatel karlovarské SOS vesničky. Ti se podle svého výběru mohli na jeden den proměnit ve známou postavičku podle vlastního výběru. Výsledek jejich přání pak se svým týmem zachytil Herbert Slavík, jeden z nejlepších českých fotografů současnosti.

 „Tato aukce bude symbolickým vyvrcholením proběhlých patnácti let, které uběhly od začátku naší spolupráce s SOS dětskými vesničkami. Vesničky a hlavně náhradní rodiče za tu dobu daly domov desítkám dětí, které už dnes, a dost dobře možná i díky Hypoteční bance, mají domovy vlastní. Těm menším, pro které je některá z vesniček stále ještě jediným domovem, chce Hypoteční banka společně s ostatními pomáhat,“ říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Aukce fotografií 

 

Fotografie přibližně padesátky našich dětí vznikly v létě během víkendu, kdy zaměstnanci Hypoteční banky pomáhali vylepšovat areál karlovarské SOS dětské vesničky. Ty nejlepší fotografie jsou nyní nachystány do aukce. Předtím ale ještě proběhla jejich jednodenní výstava v budově Národního divadla. V úterý 25. 10. ji zahájila slavnostní vernisáž, na níž nechyběli naši zástupci Hypoteční banky, autor fotografií Herbert Slavík, členové vedení mediálního domu Economia, na jehož webu Aktuálně.cz aukce proběhne, a největší partneři Hypoteční banky.

 Následující den pak byly fotografie přesunuty na centrálu Hypoteční banky, aby si je mohli prohlédnout všichni její zaměstnanci. To hlavní, tedy aukce celkem 12 fotografií, byla zahájena prvního listopadu v patnáct hodin a potrvá tři dny. A co se bude dít s penězi získanými z dražby fotografií? Hypoteční banka je pošle zpět našim dětem a jejich pěstounům do naší nadace a následně budou použity na zlepšení kvality bydlení v našich SOS dětských vesničkách.

Text obsahuje komerční sdělení.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy